Aktualności

Podsumowanie rund jesiennych w rozgrywkach ligowych młodzieży

piątek, 22 grudnia 2017

Trampkarze

W kolejnym meczu I Ligi Trampkarzy zespół udał się do Tuchowa, gdzie pomimo zdecydowanej przewagi, zespół zdobył tylko jeden punkt. Wpływ na to miała na pewno niedyspozycja bramkarza, której doznał w trakcie meczu. Wobec braku rezerwowego bramkarza, zawodnik z pola zajął jego miejsce co wpłynęło na skuteczność obronionych strzałów.
15.10.2017 r. I Liga Trampkarzy Tuchovia Tuchów – Radłovia Radłów 4:4 (2:3)

Bramki: ’19, ’25, ’40, ’60 Tuchovia – ‘2 Karol Jona(as. Bartłomiej Bieryt, ‘9 Marcin Śledź (as. Karol Jonak), ’34 Karol Jonak (as. Marcin Śledź), ’44 Marcel Kurtyka (as. Karol Jonak)
Skład: Igor Wojtar(’36 Szymon Padło) – Tomasz Zawiślak(’50 Jakub Cichoński), Patryk Rzepecki, Mikołaj Brożek, Filip Iwaniec(’50 Kamil Czekański) – Wiktor Nowak(’50 Mateusz Kosiaty), Bartłomiej Bieryt – Kamil Leśniowski, Krystian Kaczocha(’36 Marcel Kurtyka), Marcin Śledź – Karol Jonak

Na mecz z zdecydowanym faworytem tego meczu chłopcy wyszli bardzo skoncentrowani i gdyby w pierwszym kwadransie wykorzystali swoje sytuacje, mogli pokusić się o niespodziankę. Niestety wobec braku skuteczności naszych zawodników ofensywnych, zespół z Niecieczy z biegiem minut coraz mocniej zaczął naciskać na naszą defensywę i końcowy wynik odzwierciedla sytuację z boiska.
22.10.2017 r. I Liga Trampkarzy Termalica Bruk Bet Nieciecza – Radłovia Radłów 7:0 (2:0)

Bramki: ’16, ’28, ’37, ’39, ’41, ’51, ’68 Termalica
Skład: Igor Wojtar – Norbert Czermak(’50 Jakub Cichoński), Patryk Rzepecki, Mikołaj Brożek, Kamil Czekański – Jakub Nowak, Marcin Śledź – Jakub Jasek(’36 Jakub Baran(’50 Jakub Jasek)), Bartłomiej Bieryt(’36 Karol Jonak(’50 Bartłomiej Bieryt)), Karol Jonak(’22 Wiktor Nowak(’60 Mateusz Kosiaty)) – Marcel Kurtyka

W aurze padającego śniegu i deszczu został rozegrany ostatni mecz I Ligi Trampkarzy w Czchowie. Wobec braków kadrowych przeciwnika, zwycięstwo naszego zespołu nie podlegało żadnej dyskusji. Niefrasobliwość zawodników oraz brak skuteczności pod bramką przeciwnika spowodował to, iż wynik 5:2 dla naszego zespołu można nazwać najniższym wymiarem kary jaki mógł przeciwnik w tym meczu dostać.
29.10.2017 r. I Liga Trampkarzy Piast Czchów – LUKS Radłovia Radłów 2:5 (1:2)

Bramki: ‘5, ’64 Czchów – ’20 Jakub Jasek(as. Marcin Śledź), ’23 Marcel Kurtyka(as. Karol Jonak), ’53 Bartłomiej Bieryt(as. Jakub Jasek), ’56 Karol Jonak(as. Marcel Kurtyka), ’68 Jakub Jasek(as. Marcin Śledź)
Skład: Igor Wojtar – Jakub Baran(’36 Mateusz Kosiaty), Patryk Rzepecki, Mikołaj Brożek, Karol Jonak – Jakub Nowak, Bartłomiej Bieryt – Marcin Śledź, Szymon Padło(’55 Jakub Baran), Jakub Jasek – Marcel Kurtyka(’60 Szymon Padło)
W tabeli ligowej zespół uplasował się na bezpiecznym dziewiątym miejscu, ale wobec spadku drużyny z naszego regionu z ligi Małopolskiej, która zepchnęła nas z tego miejsca,  w rundzie wiosennej chłopcy będą grać w II Lidze okręgowej Trampkarzy Żabno-Tarnów.

Na koniec zespół udał się po raz pierwszy na grę kontrolna na sztuczną nawierzchnię do Tarnowa, gdzie chłopcy mieli możliwość, po raz pierwszy, rozegrania meczu na pełnowymiarowym sztucznym boisku. Przeciwnik, czyli zespół Tarnowskiej Unii, okazał się za mocny, ale sam fakt rozegrania takiego meczu ucieszył bardzo zawodników.
29.11.2017 Gra kontrolna (3x25’) KS ZKS Unia Tarnów – LUKS Radłovia Radłów 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

Bramki: ’17, ’28, ’33, ’38, ’42, ’47, ’69 Unia Tarnów
Skład:
I Tercja: Gabriel Lorkiewicz – Jakub Cichoński, Patryk Rzepecki, Jakub Nowak, Kacper Olesiński – Wiktor Nowak, Bartłomiej Bieryt – Kamil Leśniowski, Jakub Jasek, Marcin Śledź – Karol Jonak
II Tercja: Kamil Leśniowski – Jakub Cichoński, Gabriel Lorkiewicz, Jakub Nowak, Patryk Rzepecki – Mateusz Kosiaty, Marcin Śledź – Jakub Jasek, Bartłomiej Bieryt, Kacper Olesiński – Karol Jonak
III Tercja: Jakub Cichoński – Mateusz Kosiaty, Marcin Śledź, Patryk Rzepecki, Gabriel Lorkiewicz – Jakub Nowak, Wiktor Nowak – Kamil Leśniowski, Jakub Jasek, Bartłomiej Bieryt – Karol Nowak

Młodziki

W dniu  19.10.2017 drużyna Młodzików wybrała się na mecz do Dąbrowy Tarnowskiej z tamtejszą Football Academy. Kolejny mecz, w którym drużyna dawała z siebie wszystko chcący uzyskać kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Pierwsze minuty nasz zespół przeważał. Po upływie 10 minut mecz się wyrównał, a po upływie 15 minut to gospodarze zaczęli przeważać. W 18 minucie gospodarze zdobyli gola po błędzie obrony i wtedy nasz zespół już stracił wiarę, że można pokonać lidera. Niestety mecz zakończył się porażką 5:0.

19.10.2017 Football Academy Dąbrowa – LUKS Radłovia Radłów 5:0(4:0)

Bramki: 18’, 22’, 36’, 42’, 50’ FA DT
Skład: Jan Mikuta – Mikołaj Szewczyk, Kacper Habryło, Kamil Kuczek, Olaf Miczołek – Dominik Szara, Hubert Małek, Kacper Szewczyk – Kacper Kluza
Ponadto grali: Jan Kapera, Dawid Kabat, Daniel Liszka, Dawid Grzybek, Dawid Bryl, Artur Babło, Adrian Jewuła

W sobotę 28.10.2017 nasza drużyna podejmowała u siebie wicelidera tabeli Wisłę Szczucin. Trzeba przyznać, że nasz rywal był najlepszą drużyną z jaką przyszło nam się mierzyć. Jesteśmy przekonani, że o tym meczu zarówno zawodnicy jak i Trener chcą jak najszybciej zapomnieć. Bardzo słaba pierwsza połowa i nieco lepsza druga to wszystko co można powiedzieć o tym meczu. Nasza drużyna uległa gładko 10:0.

28.10.2017 LUKS Radłovia Radłów – Wisła Szczucin  0:10 (0:8)

Ponadto grali: Jan Kapera, Dawid Kabat, Daniel Liszka, Dawid Bryl, Artur Babło, Adrian Jewuła, Kacper Golla, Dawid Grzybek

Ostatni mecz w tym sezonie Radłovia rozegrała w Niedomicach z tamtejszą Unią. Mecz był bardzo wyrównany i każda z drużyn stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 15 minucie nasz zespół mógł objąć prowadzenie lecz bramkarz rywali zatrzymał strzał Kacpra Szewczyka. Niestety 5 minut później szczęście uśmiechnęło się do rywali i po rykoszecie piłkę do własnej bramki skierował Kacper Habryło. Mecz w tym momencie nabrał jeszcze większego tempa. W drugiej połowie nasz zespół cały czas gonił wynik i w samej końcówce meczu odsłonił się i nadział na kontratak drużyny przeciwnej. Niestety sezon kończymy porażką z drużyną Unii Niedomice.

31.10.2017 Unia Niedomice – LUKS Radłovia Radłów 2:0 (1:0)

Bramki: ’20, ’52 Niedomice
Skład: Artur Babło – Mikołaj Szewczyk, Kacper Habryło, Kamil Kuczek, Dawid Grzybek – Dominik Szara, Hubert Małek, Kacper Szewczyk – Kacper Kluza
Ponadto grali: Dawid Kabat, Daniel Liszka, Adrian Jewuła, Kacper Golla, Jan Kapera

Sezon zespół kończy na przedostatnim miejscu w Tabeli. W rundzie wiosennej zespół dalej będzie rozgrywał swoje mecze w lidze rejonowej Młodzików w PPN Żabno.

Orliki

Na kolejny Turniej Ligi Orlików chłopcy udali się do Luszowic, gdzie mierzyli się z zespołami gospodarzy oraz Olesna, zajmując odpowiednio 2 i 5 miejsce.

Wyniki:
MGAS Radłów I – Olesno I 1:4 (Szymon Habryło)
MGAS Radłów II – Olesno II 1:1 (Jan Kapera)
MGAS Radłów I – Olesno II 1:0 (Hubert Ogar)
MGAS Radłów – Luszowice II 2:0 (Jan Kapera, Karol Patuła)
MGAS Radłów I – Luszowice I 4:3 (Hubert Ogar x2, Szymon Habryło, Mikołaj Szewczyk)
MGAS Radłów II – Olesno I 0:8
MGAS Radłów II – Luszowice I 0:5
MGAS Radłów – Luszowice II 1:0 (Hubert Ogar)

Skład: Krystian Marcinkowski, Hubert Ogar, Patryk Ligęza, Tomasz Skubisz, Wiktor Hanek, Marcin Pojasek, Klaudiusz Grajdura, Karol Patuła, Hubert Rusin, Filip Krupa, Jan Kapera, Mikołaj Szewczyk, Szymon Habryło, Ksawier Kurtyka, Mateusz Ryglicki

Na obiekcie Orlika przy ZS w Radłowie odbył się ostatni Turniej jesiennej Ligi Orlików. Zwycięstwo naszej pierwszej drużyny nie podlegało żadnej dyskusji, gdzie w 4 meczach strzelili aż 22 bramki, gdzie prawie 1/3 bramek zdobył wyróżniający się w tym Turnieju Hubert Ogar. Druga drużyna dzielnie walczyła zajmując 3 miejsce.

Liga Orlików 26.10.2017 Radłów

MGAS Radłów I – MGAS Radłów II 6:1 (Mikołaj Szewczyk x3, Hubert Ogar x2, Szymon Habryło – Karol Patuła)
MGAS Radłów I – Niedomice 2:0 (Paweł Jonak, Hubert Ogar)
MGAS Radłów I – Łęgovia Łęg Tarnowski II 7:0 (Hubert Ogar x3, Paweł Jonak x3, Szymon Habryło)
MGAS Radłów I – Łęgovia Łęg Tarnowski I 7:0 (Szymon Habryło x2, Krystian Marcinkowski, Mikołaj Szewczyk, Paweł Jonak, Mikołaj Sygnarowicz, Hubert Ogar)
MGAS Radłów II – Niedomice 3:2 (Karol Patuła x2, Jan Kapera)
MGAS Radłów II – Łęgovia Łęg Tarnowski II 3:1 (Jan Kapera x3)
MGAS Radłów II – Łęgovia Łęg Tarnowski I 1:3 (Mateusz Ryglicki)

Skład: Krystian Marcinkowski, Paweł Jonak, Mikołaj Szewczyk, Daniel Kurtyka, Jan Mikuta, Tomasz Skubisz, Karol Patuła, Hubert Ogar, Jan Kapera, Wiktor Hanek, Szymon Habryło, Mateusz Ryglicki, Patryk Ligęza, Tomasz Liro, Konrad Klich, Mikołaj Szewczyk, Marcin Pojasek, Filip Krupa, Mikołaj Sygnarowicz

Żaki

Kolejna tura Ligi Żaków zawitała już na hali sportowej w Szczucinie. Liczną kadrę Naszej drużyny Trener Marek Kowalik podzielił na dwa zespoły. Teoretycznie zespół słabszy uplasował się na VII miejscu wygrywając z zespołem z Żabna 1:0 po bramce Karola Hajdasa. Natomiast mocniejszy zespół zajął drugie miejsce w grupie, trafiając w półfinale na zespół z Olesna, w którym to po bramce Karola Ligęzy remisujemy 1:1 i niestety w rzutach karnych przegrywamy 3:2, gdzie trafiał Igor Gajdur i Miłosz Bednarski, a niestety pomylił się Filip Kuczek. Na osłodę został mecz o III miejsce gdzie po bezbramkowym remisie, udaje nam się tym razem w rzutach karnych pokonać zespół Łęgu Tarnowskiego 2:1, po bramkach Mikołaja Radzika i Karola Wzorka.

Wyniki:
MGAS Radłów I – Żabno 5:0 (Karol Ligęza x2, Miłosz Bednarski, Wiktor Stawarz, samobój)
MGAS Radłów II – Niedomice 0:2
MGAS Radłów I – Wisła Szczucin 2:2 (Igor Gajdur, Miłosz Bednarski)
MGAS Radłów II – Olesno 0:7
MGAS Radłów I – Łęg Tarnowski I 1:3 (Miłosz Bednarski
MGAS Radłów II – Łęg Tarnowski II 0:2
Półfinały o m. I-IV
MGAS Radłów I – Łęg Tarnowski 1:1 k. 2:3 (Karol Ligęza – Rz.k – Trafił: Igor Gajdur, Miłosz Bednarski/Nietrafiał: Filip Kuczek)
Półfinał o m V-VIII
MGAS Radłów II – Wisła Szczucin 0:2
Mecz o III miejsce
MGAS Radłów I – Łęgovia Łęg Tarnowski 0:0 k. 2:1 (Rz.k – Trafił: Karol Wzorek, Mikołaj Radzik)
Mecz o VII miejsce

MGAS Radłów II – Żabno 1:0 (Karol Hajdas)

Skład: Karol Hajdas, Filip Kuczek, Miłosz Bednarski, Karol Ligęza, Wiktor Stawarz, Mikołaj Radzik, Karol Wzorek, Igor Gajdur, Karol Kaczor, Faustyna Grzesik, Bartłomiej Padło, Rafał Wajnbrener, Maciej Bieryt, Wojciech Pyziński, Damian Merchut, Krystian Kucemba, Jakub Śliwa, Szymon Ryglicki, Maksymilian Jamza.

Na Hali sportowej w Żabnie odbył się ostatni jesienny Turniej Ligi Żaków. Zaskakująca frekwencja podczas wyjazdu, gdzie pojechało aż 20 dzieci z grupy Żaków, spowodowało to, iż wyniki nie odzwierciedlają tego jak chłopcy umieją grać, gdyż trener cały czas rotował składem dając wszystkim podopiecznym pograć.

Liga Żaków 08.11.2017 r. Żabno

MGAS Radłów I – MGAS Radłów II 3:0 (Hubert Seremet x2, Karol Ligęza)
Żabno – MGAS Radłów I 0:6 (Hubert Seremet x3, Wiktor Stawarz, Karol Wzorek, Karol Ligęza)
Łęgovia II – Radłów II 4:1 (Szymon Bocoń)
MGAS Radłów I – Łęgovia II 0:1
MGAS Radłów II – Niedomice 0:4
MGAS Radłów II – Łęgovia I 0:4
Niedomice – MGAS Radłów I 0:1 (Karol Wzorek)
Żabno – MGAS Radłów II 0:2 (Szymon Bocoń, Maciej Bieryt)
MGAS Radłów I – Łęgovia I 0:6

Skład: Igor Gajdur, Karol Ligęza, Karol Hajdas, Wiktor Stawarz, Karol Wzorek, Hubert Seremet, Filip Wilk, Karol Kaczor, Mikołaj Radzik, Maksymilian Jamza, Faustyna Grzesik, Damian Merchut, Maciej Pyziński, Hubert Padło, Bartłomiej Padło, Maciej Bieryt, Rafał Wajnbrener, Szymon Ryglicki, Antoni Kluza, Szymon Bocoń
Skrzaty
Hala im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej była kolejnym miejscem zmagań ekipy skrzatów i całkiem nieźle im poszło. Mocniejsza ekipa okazała się najlepsza w swojej grupie, natomiast słabsza grupa dzielnie walczyła z mocniejszymi drużynami zaliczając tylko 2 porażki, remis i jedno zwycięstwo.

Wyniki(16.10.2017r.):
MGAS Radłów I – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 5:3 (Szymon Bocoń x3, Antoni Kluza x2)
MGAS Radłów I – Łęgovia Łęg Tarnowski 3:3 (Szymon Bocoń, Antoni Kluza, Bartosz Chudzikiewicz)
MGAS Radłów I – Mędrzechów II 5:1 (Antoni Kluza x2, Szymon Bocoń, Filip Rudziński, Filip Pudełek)
MGAS Radłów I – Powiśle Bolesław 4:1 (Szymon Bocoń x2, Antoni Kluza, Bartosz Chudzikiewicz)
MGAS Radłów II – Olesno 1:10 (Michał Łoboda)
MGAS Radłów II – Mędrzechów I 1:4 (Krystian Kucemba)
MGAS Radłów II – Żabno 4:1 (Przemysław Kania x3, Bartosz Merchut)
MGAS Radłów II – Niedomice 1:1 (Michał Łoboda)

Marek Kowalik

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.