Stawki opłat za wywóz odpadów

STAWKI OPŁAT ZA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY RADŁÓW obowiązujące do 31.01.2019 r.

Urząd Miejski w Radłowie informuje, że zgodnie z podjętą uchwalą nr VI/31/15 Rady Miejskiej w Radłowie z dnia 16 marca 2015 r. w sprawie wyboru metody ustalania  opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia wysokości tej opłaty oraz ustalenie ryczałtowych stawek opłaty  za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe stawki opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych ulegają podwyżce od dnia 1 kwietnia 2015 r.

Stawki opłaty miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny w wysokości:

a) 7,00 zł dla gospodarstw 1 osobowych,
b) 14,00 zł dla gospodarstw  2 osobowych,
c) 21,00 zł dla gospodarstw  3 osobowych,
d) 28,00 zł dla gospodarstw  4 osobowych,
e) 35,00 zł dla gospodarstw  5 osobowych i więcej.

Stawki opłaty miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny w wysokości:

a) 14,00 zł dla gospodarstw 1 osobowych,
b) 28,00 zł dla gospodarstw  2 osobowych,
c) 42,00 zł dla gospodarstw  3 osobowych,
d) 56,00 zł dla gospodarstw  4 osobowych,
e) 70,00 zł dla gospodarstw  5 osobowych i więcej.

W przypadku nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, uchwala się ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości:

a) Stawka 100,00 zł za rok jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
b) Stawka 200,00 zł za rok jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Mieszkańcy gminy Radłów nie są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynikających ze zmiany stawek  opłaty uchwalonych przez Radę Miejską w Radłowie.

STAWKI OPŁAT ZA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY RADŁÓW obowiązujące od 01.02.2019 r.

Urząd Miejski w Radłowie informuje, że zgodnie z podjętą uchwałą nr V/26/19 Rady Miejskiej w Radłowie z dnia 10 stycznia 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalania  opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia wysokości tej opłaty stawki opłata za zagospodarowanie odpadami komunalnymi ulega podwyżce od dnia 1 lutego 2019 r.

Stawka opłaty miesięcznej od osoby za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi 15,00 zł.
Stawka opłaty miesięcznej od osoby za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi 30,00 zł.
Mieszkańcy gminy Radłów są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynikających ze zmiany metody ustalenia stawki  opłat uchwalonych przez Radę Miejską w Radłowie.

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew/krzewów

Zgłoszenie zamiaru usunięcia .docx
Zgłoszenie zamiaru usunięcia .pdf

Wniosek o wycinkę .pdf

deklaracja-2019.01.18.doc

Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

Informacje o podatkach i opłatach lokalnych na 2019 r.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego