Pokaż
menu
boczne

Sport

Sportowe podsumowanie 2020 roku

wtorek, 29 grudnia 2020

Sportowe podsumowanie 2020 roku

 

STYCZEŃ
Tradycyjnie już sportowy rok w Gminie Radłów rozpoczął się od wyścigów Wrak Race na torze  w Biskupicach Radłowskich. Imprezę zorganizowano w celu wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawody zgromadziły bardzo dużą ilość sympatyków  tego sportu. Gorąca atmosfera sportowej rywalizacji przełożyła się również na pomoc w szczytnym celu pomocy dzieciom .Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na torze w Biskupicach Radłowskich udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych.


Kolejnym sportowym akcentem był Projekt nauki jazdy na nartach o nazwie „Jeżdżę z Głową” , który od 8 lat organizowany jest w Gminie Radłów. W tym roku w warsztatach wzięło udział 24 uczniów ze szkół podstawowych z Zabawy oraz Zdrochca. Projekt ten realizowany był na stoku „Jurasówka ” w Siemiechowie. Był to bardzo aktywny czas zarówno dla uczniów jak i dla rodziców, który z roku na rok w coraz większej liczbie aktywnie uczestniczą w zajęciach swoich pociech. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Radłów oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie . Warsztaty odbywały się od 27 stycznia do 8 lutego.


LUTY


8  Lutego 2020 roku Gminę Radłów obiegła bardzo smutna wiadomość. Podczas spaceru grupy „Włóczykije” nagle zmarł Stanisław Domarecki. Pan Stanisław od wielu lat był Prezesem Stowarzyszenia „START” w Radłowie . Wybitna postać i działacz nie tylko sportowy , pasjonat kultury ludowej oraz założyciel grupy „Włóczykije”. Dla środowiska radłowskiego to niepowetowana strata. Stanisław Domarecki przez lata współpracował z Gmina Radłów , Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz wieloma organizacjami z terenu Gminy Radłów. Dał się poznać jako osoba niezwykle kreatywna i nigdy nie odmawiająca pomocy. Pamięć o Stanisławie Domareckim pozostanie wiecznie żywa a wszystkie inicjatywy , które wyszły od Pana  Stanisława będą kontynuowane .


W okresie zimowym również odbywały się zajęcia Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie. Część grup trenowała na obiektach Zespołu Szkół w Radłowie a grupy starsze udały się na obóz zimowy do Poronina. Obóz został zorganizowany przy bardzo dużym udziale rodziców. Wsparcia finansowego oraz organizacyjnego udzielił klub sportowy Radłovia Radłów , Gmina Radłów a także kilku prywatnych sponsorów. Zajęcia w Poroninie były bardzo urozmaicone. Oprócz jednostek treningowych na boiskach zewnętrznych oraz hali sportowej nasza młodzież odwiedziła również baseny termalne oraz skocznie narciarską Wielką Krokiew w Zakopanym. Młodsza grupa rozegrała także grę kontrolną z zespołem Cracovii Kraków  , która odbyła się w Zakopanym. Mecz z bardzo utytułowanym rywalem zakończył się wynikiem 10:7. Śmiało możemy powiedzieć , że nasi młodzi zawodnicy pokazali się podczas tego pojedynku z bardzo dobrej strony.


MARZEC  


Miesiąc Marzec w naszej Gminie upłynął pod znakiem Brydża Sportowego Parami. Ziemia radłowska wydała dwóch wybitnych Arcymistrzów Brydżowych. Byli to Czesław Kuklewicz i Józef Pochroń. Od wielu lat czcząc pamięć po tych wybitnych postaciach w Biskupicach Radłowskich oraz w Radłowie odbywają się Turnieje Brydżowe.


 Pierwszy z nich rozegrany został w Biskupicach Radłowskich z których pochodził Józef Pochroń. Siódmy już z kolei turniej im. Arcymistrza Józefa Pochronia zgromadził 12 par z terenu województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Organizatorem zawodów była Gmina Radłów, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz sołtys wsi Biskupice Radłowskie. Po zakończonych zawodach specjalnie przygotowane  puchary wręczył Burmistrz Zbigniew Mączka , który był również jednym z uczestników turnieju. W przeszłości Burmistrz oraz Arcymistrz Józef Pochorń wielokrotnie występowali w jednej parze turniejowej osiągając bardzo wysokie lokaty w klasyfikacji końcowej.


Tradycyjnie już 2 dni po turnieju w Biskupicach Radłowskich zwodnicy zawitali do Zespołu Szkół w Radłowie  na  X Turniej im. Arcymistrza Czesława Kuklewicza. W zawodach wzięło udział 25 par. Nad całością rozgrywek czuwali sędziowie z Polskiego Związku Brydżowego. W turnieju wystąpiło kilku znakomitych zawodników , którzy na co dzień grają w ekstraklasie brydżowej w naszym kraju. Uczestnicy podczas zawodów mogli skorzystać z wyżywienia ufundowanego przez Stowarzyszenie „START” w Radłowie . Najlepszym trzem parom turnieju zostały wręczone pamiątkowe puchary oraz dyplomy.


Od 1 marca również ruszył program Lokalny Animator Sportu realizowany na boiskach „Orlik” znajdujących się na terenie naszej Gminy. Kompleksy sportowe położone w Radłowie i w Zabawie cieszą się dużą popularnością. W tym sezonie oprócz już tradycyjnie dominującej piłki nożnej wielu użytkowników próbowało swoich sił w grze w tenisa ziemnego na boiskach tenisowych o nawierzchni poliuretanowej. Zapewne na „bum” tenisowy wpływ miał wielki sukces Igi Świątek , która wygrała tegoroczną edycje wielkoszlemowego turnieju Roland Garos. Podczas długiego dziesięciomiesięcznego sezonu „orlikowego”  na obiektach odbywają się regularne zajęcia Miejsko-Gminnej Akademii Sportu , klubów sportowych a także osób prywatnych oraz stowarzyszeń. Bardzo aktywną grupę stanowią również Oldboye , którzy regularnie od kilu lat gromadzą się na zajęciach raz w tygodniu.   

KWIECIEŃ


W kwietniu z powodu obostrzeń związanych z epidemią na terenie naszego kraju nie odbyły się żadne zawody sportowe.

MAJ


Po obluzowaniu obostrzeń do zajęć wraca Miejsko-Gminna Akademia Sportu w Radłowie chwilowo w grupach 6 osobowych. Dzieci i młodzież spragnione aktywności sportowej bardzo chętnie biorą udział w zajęciach. Treningi prowadzone według wytycznych związanych z pandemią wpływają pozytywnie na rozwój indywidualny zawodników.


11 maja ruszyła I edycja Radłowskiej Ligi Tenisowej. Po weryfikacji uczestników ustalono harmonogram rozgrywek z podziałem na dwie grupy. Do ligi ostatecznie zgłosiło się 20 zawodników co można uznać za spory sukces organizacyjny. W myśl regulaminu zawodnicy rozgrywali swoje mecze systemem każdy z każdym plus rewanż. Wszystkie wyniki oraz informacje dotyczące rozgrywek zamieszczane były na nowopowstałej stronie  poświęconej lidze www.radlowtenis.pl . Każdy z zawodników w ramach pakietu ligowego mógł skorzystać z 2 lekcji z profesjonalnym trenerem Grzegorzem Wroną. Zajęcia oraz mecze odbywały się na kortach w Radłowie oraz w Niwce. Projekt sfinansowany został przez Stowarzyszenie „Start ” oraz LUKS Radłovia Radłów ze środków pożytku publicznego.


Rozgrywki ligowe pozostają w dalszym ciągu zawieszone . Działacze sportowi w poszczególnych klubach z terenu naszej Gminy zajęli się modernizacjami swoich obiektów.


Przy Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Radłowie powstało mini boisko treningowe dla najmłodszych grup trenujących w Akademii. Dzięki staraniom zarządu klubu Radłovia Radłów oraz zawodników tego klubu udało się zamontować system nawadniający boisko w okresie suszy a także wykonać niezbędne prace aby móc prowadzić tam zajęcia dla najmłodszych. Część inwestycji dofinansowana była przez Urząd Miejski w Radłowie. Przy sali zamontowane zostały również ławeczki dla rodziców aby mogli obserwować swoje pociechy podczas zajęć .

Na boiskach w Radłowie , na Niwce oraz w Woli Radłowskiej regularnie przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne, mająca na celu poprawę stanu murawy oraz jej dopowietrzenie. Zabiegi te wykonywane są sprzętem , który został zakupiony przez Gminę Radłów w ubiegłych latach. Dzięki temu , że prace zostały wykonane własnymi maszynami zaoszczędzamy duże pieniądze , gdyż takie zabiegi wahają się od 5 do nawet 15 tysięcy złotych za jeden raz . Sprzęt ten oprócz prac na stadionach pozwala również na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na sztucznych boiskach typu „Orlik” znajdujących się w Radłowie oraz w Zabawie. W poprzednich latach w ramach konserwacji obowiązkowej zabiegi te kosztowały naszą Gminę około 40 tysięcy złotych rocznie.


W okresie w którym zawieszono rozgrywki ,kluby wykorzystały część środków finansowych na poprawę bezpieczeństwa na własnych obiektach. W Biskupicach Radłowskich wykonano wysoki piłkochwyt  od strony budynku klubowego. W Woli Radłowskiej wykonano dodatkowy parking dla gości oraz dostosowano ławki rezerwowych do nowych norm rozgrywkowych klasy okręgowej. Zakupiono również zewnętrzny system nawadniający boisko w okresie występowania wysokich temperatur. Przed instalacją systemu wykonano 3 nowe punkty poboru wody ułatwiające montaż systemu z dostępem do całej płyty stadionu.

CZERWIEC


Drużyny piłkarskie wykorzystując przerwę w rozgrywkach uczestniczyły w turnieju o Puchar Burmistrza Radłowa . Do rywalizacji przystąpiło 5 klubów sportowych z terenu Gminy Radłów. Rozgrywki zorganizowane były przez Gminę oraz Stowarzyszenie „START” w Radłowie. Obsadę sędziowską zapewnił Tarnowski Okręgowy  Związek Piłki Nożnej. Od 19 czerwca rozgrywane były mecze grupowe po których wyłoniono 4 drużyny , które zagrały w półfinałach a następnie w Finale oraz w meczu o 3 miejsce .Najlepszą drużyną okazała się Radłovia Radłów , która w finale wygrała z zespołem z Biskupic Radłowskich . Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Woli Radłowskiej .Po zakończonym turnieju Burmistrz  Zbigniew Mączka wręczył zawodnikom pamiątkowe puchary oraz bony na sprzęt sportowy.

LIPIEC


Lipiec w naszej Gminie kojarzy się oczywiście z Triathlonem. Niestety w powodu obostrzeń , które zostały wprowadzone na terenie naszego kraju organizatorzy musieli wycofać się z tegorocznej edycji imprezy. Triathlon jeśli chodzi o kwestie organizacyjne to bardzo duże przedsięweźcie sportowe. Zanim pierwszy zawodnik wejdzie do wody trzeba przygotować bardzo wiele rzeczy aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo startującym. Dokumentacja dotycząca zawodów została oczywiście przygotowana , został również uruchomiony system elektronicznych zapisów. Niestety obowiązujące obostrzenia zamknęły możliwość bezpiecznej organizacji tej imprezy. Mając na uwadze niewątpliwy sukces i popularność tych zawodów podejmiemy próbę organizacji Triatlonu w 2021 roku.

13 Lipca na kortach w Radłowie oraz w Niwce odbył się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Radłowa . W zawodach wzięło udział 18 zawodników , którzy zostali wprowadzeni w drabinkę turniejową z podziałem na dwie grupy. Na najlepszych zawodników z każdej grupy czekały pamiątkowe puchary ufundowane przez Stowarzyszenie „START” w Radłowie oraz lokalną grupę działania „LIDER” a także Gminę Radłów. Organizatorzy zadbali również o ciepły posiłek dla każdego z uczestników . Zwycięzcami turnieju zostali Tadeusz Swaczyna oraz Daniel Kusior.

W okresie wakacji Gmina Radłów oraz Stowarzyszenie „START” w Radłowie biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tenisem w naszej Gminie postanowili wprowadzić pilotażowy projekt o nazwie „Wakacje z Tenisem” . Warsztaty odbywały się przez miesiąc indywidualnie oraz w grupach. W projekcie wzięło udział 15 dzieci z terenu naszej Gminy. Wszystkim uczestnikom zapewniono sprzęt sportowy oraz profesjonalną opiekę trenera Grzegorza Wrony. Po zakończeniu warsztatów podjęto działania kontynuacji zajęć z tenisa ziemnego. O okresie zimowym można zapisywać dzieci do szkółki tenisowej pod następującym numerem telefonu 501-308-949. Zapraszamy .

SIERPIEŃ


1 sierpnia na Stadionie Miejskim w Radłowie odbył się historyczny turniej ruchu kibicowskiego Unii Tarnów. Impreza zgromadziła rekordową liczbę 28 drużyn ( ponad 200 zawodników ) z klubów takich jak : Okocimski Brzesko, Wisła Kraków , Stal Gorzów , Unia Tarnów a także wiele drużyn z okolicznych fanklubów między innymi z Radłowa . Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00. Zwycięzcą okazała się drużyna Wisły Dębniki wygrywając wszystkie mecze . Na zakończenie zawodów kibice uczcili kolejną już rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o 17.00 zaprezentowana została oprawa złożona z 44 rac oraz kilku świec dymnych a także z transparentu „Wasza krew za naszą wolność”.

W miesiącu sierpniu zawodnicy grup młodzieżowych Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie uczestniczą w wielu turniejach szkoleniowych . Grupy Skrzatów oraz Żaków wzięły udział w turniejach wyjazdowych w Oleśnie oraz w Pleśnej.

WRZESIEŃ

W miesiącu wrześniu w decydującą fazę rozgrywek wchodzi Radłowska Liga Tenisa Ziemnego. Zawodnicy rozpoczęli rundę rewanżową i walczą o 4 miejsca dające udział w Wielkim Finale Ligi zaplanowanym na początek października.
12 oraz 13 września grupa Żaków trenująca na co dzień w Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie pod czujnym okiem trenera Jakuba Bieryta wzięła udział w dwudniowym turnieju o Puchar Smoka Wawelskiego , który się odbył w Krakowie . W zawodach wzięło udział ponad 30 drużyn z całej Polski. Dla naszych zawodników była to super przygoda zakończona miejscem w drugiej dziesiątce turnieju. Nie wynik jednak był najważniejszy a to że młodzi adepci akademii mogli spróbować swoich sił z drużynami z całej Polski. Dzięki wsparciu klubu Radłovia Radłów oraz rodziców udało się uczestniczyć w słynnym na całą Polskę Turnieju o Puchar Smoka. Podczas zawodów można była wykonać testy obrazujące sprawność fizyczną i motoryczną poszczególnych zawodników.

24 września drużyna Orlików Radłovii Radłów uczestniczyła w turnieju piłki nożnej w ramach Ligi Małych Orłów. Do turnieju przystąpiły tylko 3 zespoły, z Radlowa, Mędrzechowa i Szczucina. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż. Wyniki : Radłów-Mędrzechow 5:2, Radłów-Szczucin 4:2, Radłów-Mędrzechów 5:1, Radłów- Szczucin 4:1 Zespół z Radłowa wystąpił w składzie: Michał Łoboda, Krystian Kania, Hubert Padło, Przemysław Kania, Paweł Białek, Adrian Bączek, Mikołaj Pławecki, Rafał Wajnbrener, Maciej Bieryt.

W sobotę, 26 września 2020 r. na stadionie  w Woli Radłowskiej, świętowano 65-lecie sportu w tej miejscowości. Wszystko sprzyjało uroczystym obchodom jubileuszu.
Wspaniale dopisała pogoda, zaproszeni goście oraz rzesze sympatyków sportu, w tym piłki nożnej. Staraniem  Pana Józefa Szwieca – właściciela firmy „Witospol”, wydano na tę okoliczność piękną i wartościową publikację autorstwa Krystyny Ryczaj-Marchewczyk: „Sport w Woli Radłowskiej”. W czasie tego lokalnego święta, była okazją do podziękowań, wyróżnień i planów na przyszłość, związanych z dalszym rozwojem sportu w Woli Radłowskiej. Burmistrz Zbigniew Mączka wraz ze swoim zastępcą Wiesławem Armatysem gratulowali wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju sportu w tej miejscowości.


Całość dostojnego święta sportowego pięknie połączono z charytatywną loterią oraz licytacją przedmiotów na rehabilitację i leczenie Kubusia Białego z Woli Radłowskiej. Tę część programu uroczystości, z gracją i humorem, poprowadził Paweł Jachimek.
W pierwszej odsłonie zmagań piłkarskich zmierzyli się oldboje z Radłowa i Woli Radłowskiej (3:1). Natomiast wieczorem pasjonujące pojedynek derbowy stoczyły zespoły z Radłowa oraz Woli Radłowskiej. Wynik :  LUKS Wola Radłowska – Radłovia Radłów (4:5). Mecze na żywo komentował Roman Kieroński – legenda tarnowskiego sportu.

PAŹDZIERNIK


Kolejny turniej w kategorii Orlik rozegrali zawodnicy Miejsko-Gminnej Akademii Sportu. Tym razem chłopcy udali się do Żabna gdzie rozegrali mecze z drużynami Polan Żabno i LKS Nowa Jastrząbka, mecz i rewanż.


Wyniki:
Radłovia - Polan 2:0 (Chudzikiewicz, Bączek)
Radłovia - Nowa Jastrząbka 3:1 ( Bączek, Chudzikiewicz, Wajnbrener)
Radłovia - Polan 2:1 (Chudzikiewicz, Wajnbrener)
Radłovia - Nowa Jastrząbka (3:1 (Baczek x 2, Bieryt)
Skład naszej drużyny: Michał Łoboda, Hubert Padło, Szymon Padło, Maciej Bieryt, Adrian Bączek, Bartosz Chudzikiewicz, Rafał Wajnbrener, Przemysław Kania, Paweł Białek.


W sobotę, 10 października, na kortach w Radłowie oraz w Niwce, odbyły się mecze finałowe w ramach RADŁOWSKIEJ LIGI TENISA ZIEMNEGO.


W grupie A do ścisłego finału zakwalifikowali się Tadeusz Swaczyna oraz Marek Maniocha . Po emocjonującym spotkaniu lepszy okazał się Tadeusz Swaczyna zwyciężając 6:3 6:2.Na najniższym stopniu podium znalazł się Andrzej Sroka.


W grupie B awans do finału uzyskali Monika Brońska i Jacek Gosłas . Niestety z powodu kontuzji Jacka Gołasa pierwsze miejsce bez gry przypadło Monice Brońskiej , która po fazie grupowej znajdowała się na pozycji lidera. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Paweł Pąk.


Po zakończonych rozgrywkach Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale . Najlepszych troje zawodników z każdej grupy otrzymało również puchary. Na koniec wszyscy zawodnicy pozostali na korcie w Radłowie aby oglądać mecz finałowy ROLAND GAROS w którym wystąpiła Iga Światek .Mecz jak dobrze wiemy zakończył się historycznym  zwycięstwem naszej zawodniczki.

LISTOPAD


Rundę jesienna w trudnym okresie pandemii kończą zespoły z terenu naszej Gminy . Drużyny ze zmiennym szczęście radziły siebie w tym trudnym okresie . Najlepszym zdecydowanie zespołem okazała się Radłovia Radłów , która na półmetku ligi okręgowej znajduje się na szczycie ligowej tabeli i na pewno jest jednym z pretendentów do awansu do IV ligi. W tej samej lidze swoje mecze rozgrywa zespół z Woli Radłowskiej. Po bardzo dobrym początku sezonu przyszedł gorszy okres gry i absencji spowodowanych chorobami co przełożyło się na 12 miejsce w ligowej tabeli . W rozgrywkach A klasy również mamy dwa zespoły z naszej Gminy . Są to Biskupice Radłowskie  oraz rezerwy Radłovii Radłów. Drużyna z Biskupic na półmetku rozgrywek zajmuje 15 miejsce a Radłovia 14 miejsce . Obie drużyny stać na zdecydowanie lepsza grę i miejmy nadzieje że pokażą to podczas rundy wiosennej. W B klasie swoje boje toczy ostatni zespół z naszej Gminy a mianowicie KS Niwka .Drużyna podczas tej rundy miała lepsze i gorsze momenty co przełożyło się na miejsce w środku ligowej tabeli.


 Wśród drużyn młodzieżowych awans do II Ligi Trampkarzy uzyskał zespół Radłovii Radłów. Drużyna legitymuje się kapitalnym bilansem który prezentujemy poniżej :
12 rozegranymi meczami
34 punktami
80 strzelonymi golami
15 straconymi golami


Bardzo cieszy ten fakt iż nasza młodzież osiąga bardzo dobre wyniki i ma aspiracje do gry w wyższej klasie rozgrywkowej . Wielu zawodników dostało również powołania do drużyn seniorskich gdzie wkrótce zadebiutują.


GRUDZIEŃ


Na zakończenie sportowego roku tradycyjnie odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Radłowa. W turnieju wzięło udział 40 zawodników ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Wszystkim uczestnikom wręczono paczki żywnościowe dostosowując się do obowiązujących wytycznych związanych z epidemią.


Dla najlepszych zawodników w dwóch kategoriach wiekowych ( młodzieżowa i open ) zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz bony do wykorzystania na sprzęt sportowy . Na najmłodszych czekały paczki od Świętego Mikołaja , które wręczył Burmistrz Zbigniew Mączka oraz prezes Stowarzyszenia „START” Tadeusz Adamski.


PODSUMOWANIE


To był ciężki rok dla wszystkich sportowców. Wiele zawodów na terenie naszego kraju zostało odwołanych. W naszej Gminie mimo stosowania się do obowiązujących obostrzeń udało się zorganizować większość założonych celów sportowych. Prężnie działa Miejsko-Gminna Akademia sportu w Radłowie , której zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością. W bieżącym roku udało się poszerzyć ofertę sportową o zajęcia i turnieje w Tenisa Ziemnego. Nie wiemy co przyniesie nowy rok ale już dziś możemy powiedzieć że mamy nowe pomysły i zaraz z nowym rokiem jeśli tylko sytuacja w naszym kraju pozwoli przystąpimy do ich realizacji. Prosimy o śledzenie strony internetowej www.gminaradlow.pl na której pojawiać się będą informacje o wszystkich zawodach oraz imprezach sportowych.


Dziękujemy wszystkim działaczom , sportowcom oraz sympatykom sportu na terenie naszej Gminy za pomoc i wkład włożony w organizację tych wydarzeń sportowych. Miejmy nadzieję że kolejny rok pozwoli nam pielęgnować dalszą współpracę sportową.


Poniżej ogólna galeria podsumowująca SPORTOWY ROK 2020 W GMINIE RADŁÓW.

Podsumowanie Sport 2020

Sport 2020

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.