Pokaż
menu
boczne

Sport

Rekordowa IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018

czwartek, 12 lipca 2018

7 i 8 lipca już po raz czwarty nasza Gmina gościła najlepszych triathlonistów w kraju, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji Grupa Azoty Triathlon Radłów.

Głównym organizatorem zawodów pierwszy raz była Fundacja Tri Sport zarządzana przez Panią Martę Gałuszkę. Sponsorem głównym była Grupa Azoty, a współorganizatorem i również sponsorem była Gmina Radłów. W zawodach wzięło udział 450 zawodników z Polski oraz z zagranicy naszego kraju. Tegoroczna impreza, wzorem ostatnich lat, odbyła się na dwóch dystansach: ¼ IRONMAN (950 metrów pływania , 45 kilometrów jazdy na rowerze oraz 10,5 kilometra biegu przełajowego) oraz  1/8 IRONMANN (475 metrów pływania, 22,5 kilometra jazdy na rowerze oraz 5,2 kilometra biegu przełajowego). W przypadku organizacji tak wielkich zawodów, potrzeba bardzo dużych nakładów pracy w wielu elementach. Jednym z najtrudniejszych kwestii organizacyjnych było zamknięcie ruchu drogowego zarówno w sobotę jak i w niedzielę, aby w pełni bezpiecznie umożliwić zawodnikom rywalizację. Dla jednych bezpieczeństwo dla innych to niestety utrudnienia i brak możliwości wyjazdu. Z roku na rok dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość w tej nie łatwej kwestii. Zawody te bardzo wpisały się w życie mieszkańców Radłowa, którzy coraz to liczniej wychodzą przed własne posesje i kibicują sportowcom uczestniczącym w tej rywalizacji. Jeszcze raz w imieniu swoim i zawodników dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość i doping na trasie. Organizatorzy dziękują również Policji za zabezpieczenie głównych miejsc wjazdowych i wyjazdowych, a także niezawodnej straży pożarnej z terenu całej Gminy Radłów, która czuwała nad bezpieczeństwem na trasie rowerowej oraz biegowej. Wielkie podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy w bezinteresowny sposób czuwali nad organizacyjnym sukcesem całości imprezy.

Udział w tych zawodach był dla niektórych uczestników głównym celem. Nie zapominajmy jednak o tym, że IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów przyciągnęła do Radłowa ścisłą czołówkę zawodników na co dzień stanowiących trzon reprezentacji Polski, którzy przyjechali do naszej Gminy aby walczyć o bardzo wysokie nagrody finansowe. Sobotnie zawody na krótszym dystansie były nie jako rozgrzewką dla niektórych zawodników, których głównym celem było zwycięstwo w niedzielę. Oprócz rywalizacji indywidualnej w zawodach uczestniczyły również sztafety. Bardzo nam miło poinformować, że w sobotnich zawodach naszą gminę reprezentowały trzy sztafety. Trzecie miejsce na podium udało się wywalczyć najbardziej doświadczonym czyli MOLO TEAM. Sztafeta ta wystąpiła w następującym składzie: Czernecki Mateusz (pływanie), Ogar Jarosław (rower), Paweł Molczyk (bieg). Kolejna nasza sztafeta uplasowała się tuż za podium. Drużyna o nazwie GMINA RADŁÓW wystąpiła w następującym składzie: Kornel Żybura (pływanie), Krzysztof Czarniga (rower), Dominik Gąsawski (bieg). Warto podkreślić, iż Dominik Gąsawski startujący pierwszy raz w zawodach osiągnął drugi wynik wśród wszystkich biegających. Trzecią sztafetę stanowili strażacy na co dzień reprezentujący jednostkę OSP Radłów. Sztafecie udało się zająć 9 miejsce, co również trzeba uznać za duży sukces. Drużynę strażaków stanowili: Szczepan Jachimek (pływanie), Mateusz Jasek (rower), Tomasz Babło (bieg). W sobotnich zawodach wystartował również indywidualnie Dawid Prosowicz, który zajął miejsce w połowie stawki wszystkich zawodników. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy start Dawida, można to również uznać za spory sukces tego zawodnika.
W niedzielnych zawodach naszą Gminę reprezentowało troje zawodników, których można już śmiało nazwać „stałymi bywalcami ”. Najlepszym radłowianinem okazał się po raz kolejny Marcin Jachimek, który uzyskał fantastyczny wynik i zajął bardzo wysokie 31 miejsce. Troszkę gorzej poszło pozostałej dwójce, która uplasowała się w drugiej setce zawodników. Biorąc pod uwagę bardzo silną obsadę tych zawodów, wyniki naszych zawodników zasługują na wielkie pochwały. Podczas dekoracji Burmistrz Miasta Zbigniew Mączka wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe puchary i gratulował sportowej rywalizacji.

IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów przeszła już do historii. Rekordowa ilość zawodników sprawia, że organizatorzy mają powody do radości, gdyż ta impreza sportowa przyciąga w nasze piękne strony coraz to nowych sympatyków tego sportu. Cieszy również coraz to większa liczba obcokrajowców, którzy przebywają setki kilometrów, aby wystartować na malowniczych trasach naszej Gminy. W opiniach zawodników i obserwatorów jesteśmy w ścisłej czołówce jeśli chodzi o organizację tego typu imprez w naszym kraju. Dobra opinia idzie za nami w całą Polskę i daje nam jeszcze większą motywację do pracy, aby kolejna już piąta edycja była jeszcze lepsza. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za fantastyczną walkę podczas zawodów. Za wzajemny szacunek i sportową rywalizacje w duchu zasady FAIR PLAY. Dziękujemy kibicom za wspaniałe przyjęcie i głośny doping na trasach. I na końcu dziękujemy wszystkim ludziom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wielkiego sukcesu organizacyjnego tej imprezy. Zapraszamy oczywiście za rok na V edycję Grupa Azoty Triathlon Radłów.

Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki z sobotnich i niedzielnych zawodów:

Wyniki 07.07.2018 – SPRINT

Kobiety:
1 miejsce: Natalia Rypel - Tridivision Triathlon Team
2 miejsce: Maria Pytel - Szymanowski Triathlon Team Starachowice
3 miejsce: Joanna Markucka - Husaria Race Team

Mężczyźni :
1 miejsce: Przemysław Szymanowski - Ks Idmar Szymanowski Triathlon Team Starachowice
2 miejsce: Dawid Mielke - Triathlon Ymca Kraków
3 miejsce: Tomasz Skowron - Wm Triself

 

Wyniki 08.07.2018 - ¼ IRONMAN

Kobiety :
1 miejsce : Łagownik Marta - Smaruj Na Trening Team Uks Dwojka Morena Gdańsk
2 miejsce : Agnieszka Cieślak - Animmals.plus Ożarowice 4k Kwiecień
3 miejsce : Maria Pytel - Szymanowski Triathlon Team Starachowice

Mężczyźni :
1 miejsce : Sylwester Kuster – Triathlon Team
2 miejsce : Tomasz Szala – Skleprowerowy.pl
3 miejsce : Ks Idmar Szymanowski Triathlon Team Starachowice

 

Szczegółowe wyniki:

- sobota:
http://wyniki.datasport.pl/results2598/

- niedziela:
http://wyniki.datasport.pl/results2599/

IV edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018 - niedziela

Fot. Daniel Kopacz

IV edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018 - niedziela

Fot. Maksymilian Pochroń

IV edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018 - sobota

Fot. Maksymilian Pochroń

Kategorie spraw urzędowych

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew/krzewów

Opis

Zgłoszenie zamiaru usunięcia .docx
Zgłoszenie zamiaru usunięcia .pdf

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

Opis

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie PDF
Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

deklaracja-2019.01.18.doc

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

Wniosek.doc

Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Opis

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Opis

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Opis

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Opis

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2020 r.

 

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Opis

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.