Spotkanie dotyczące współpracy sportowej

środa, 10 marca 2021

5 marca, w Urzędzie Miejskim w Radłowie, odbyło się spotkanie dotyczące współpracy podczas organizacji przyszłorocznej imprezy o nazwie  „I Małopolski Zlot Morsów ”.

W spotkaniu wzięli udział: Pan Zbigniew Mączka – Burmistrz Radłowa, Kamil Sobota – pracownik Urzędu Miejskiego w Radłowie, Krzysztof Lechowicz – założyciel Gangu Zakręconych Mastersów, Radosław Gwóźdź – założyciel i lider marki Charakterni  oraz Mariusz Siemek – przedstawiciel  siłowni Master`s Gym w Żabnie. Podczas rozmowy szczegółowo został omówiony program organizacji „I Małopolskiego Zlotu Morsów”, który w następnym roku odbędzie się w Radłowie.

Morsowanie w ostatnim czasie stało się bardzo modne, a teren „Radłowskiej Riviery” stał się miejscem bardzo popularnym dla morsów z całej Małopolski. Tydzień w tydzień nasz akwen odwiedza ogromna ilość sympatyków kąpieli lodowych. Biorąc pod uwagę to ogromne zainteresowanie morsowaniem już w tym roku zaplanowane było zorganizowanie takiej imprez. Niestety sytuacja pandemiczna w naszym kraju oraz wprowadzone obostrzenia spowodowały, iż organizatorzy musieli przełożyć swoje ambitne plany na przyszły rok. Oprócz tematu morsowania na spotkaniu poruszona została kwestia organizacji biegów ulicznych w Gminie Radłów. Patrząc na codzienną aktywność mieszkańców naszej gminy a także sąsiednich gmin podjęto wspólną inicjatywę organizacji minimum trzech biegów w tym roku w tym jednego o charakterze patriotycznym. Oprócz tematów biegowych oraz morsowania poruszone również zostały kwestie rozwoju szeroko rozumianego sportu amatorskiego. Panowie Radosław Gwóźdź oraz Mariusz Siemek przedstawili kilka pomysłów, które mamy nadzieję  już wkrótce wprowadzimy w życie. Bardzo nam miło że mogliśmy się spotkać w takich ciekawym gronie i podyskutować o ważnej kwestii jaką jest rozwój sportowy mieszkańców nie tylko Gminy Radłów ale także Gmin sąsiednich.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Zbigniew Mączka oraz Kamil Sobota otrzymali pamiątkowe koszulki  od Gangu Zakręconych Mastersów a także kilka pamiątkowych gadżetów od przedstawicieli marki Charakterni oraz siłowni Master`s Gym w Żabnie. Dziękujemy wszystkim Panom za owocne spotkanie i liczymy na współprace i dalsze wspólne działania.

Warto podkreślić że Gmina Radłów może się poszczycić bardzo szeroką ofertą sportową. Co roku na naszym terenie odbywają się turnieje w dyscyplinach mniej popularnych takich jak brydż sportowy a także szachy. Bardzo dużą popularnością cieszy się piłka nożna. W naszej Gminie znajduje się Akademia Sportowa w której funkcjonuje 6 grup młodzieżowych w których trenuje na co dzień ponad 120 dzieci i młodzieży nie tylko z terenu Gminy Radłów. Od ubiegłego roku można w Radłowie trenować tenis ziemny. Powstała liga tenisowa oraz prowadzone są zajęcia dla dzieci oraz osób starszych. Od wielu lat odbywają się również turnieje w piłkę siatkowa oraz piłkę nożną. Nie można też zapominać o wielkich imprezach , które cyklicznie odbywają się na terenie naszej Gminy  czyli Triathlon Radłów oraz Wrak Race. Oprócz imprez cyklicznych odbywa się również wiele pikników o tematyce sportowej. W okresie listopada organizowany jest również Niepodległościowy Rajd Rowerowy. Miło nam poinformować również że na naszym terenie prężnie funkcjonuje grupa „Włóczykije”, która w każdy weekend spotyka się na spacerach Nordic Walking w pięknych lasach radłowskich.

Oferta bogata, ponieważ Gmina Radłów nie lubi sportowej nudy. Już wkrótce przedstawimy Państwu kolejne ciekawe pomysły na aktywne spędzanie czasu. Otwarci jesteśmy również na wszelkiego rodzaju propozycje. W tym celu zapraszam do kontaktu mailowego sport@gminaradlow.pl lub pod numerem telefonu: 667-440-767.

Spotkanie dotyczące współpracy sportowej

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.