Rekordowa IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018

czwartek, 12 lipca 2018

7 i 8 lipca już po raz czwarty nasza Gmina gościła najlepszych triathlonistów w kraju, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji Grupa Azoty Triathlon Radłów.

Głównym organizatorem zawodów pierwszy raz była Fundacja Tri Sport zarządzana przez Panią Martę Gałuszkę. Sponsorem głównym była Grupa Azoty, a współorganizatorem i również sponsorem była Gmina Radłów. W zawodach wzięło udział 450 zawodników z Polski oraz z zagranicy naszego kraju. Tegoroczna impreza, wzorem ostatnich lat, odbyła się na dwóch dystansach: ¼ IRONMAN (950 metrów pływania , 45 kilometrów jazdy na rowerze oraz 10,5 kilometra biegu przełajowego) oraz  1/8 IRONMANN (475 metrów pływania, 22,5 kilometra jazdy na rowerze oraz 5,2 kilometra biegu przełajowego). W przypadku organizacji tak wielkich zawodów, potrzeba bardzo dużych nakładów pracy w wielu elementach. Jednym z najtrudniejszych kwestii organizacyjnych było zamknięcie ruchu drogowego zarówno w sobotę jak i w niedzielę, aby w pełni bezpiecznie umożliwić zawodnikom rywalizację. Dla jednych bezpieczeństwo dla innych to niestety utrudnienia i brak możliwości wyjazdu. Z roku na rok dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość w tej nie łatwej kwestii. Zawody te bardzo wpisały się w życie mieszkańców Radłowa, którzy coraz to liczniej wychodzą przed własne posesje i kibicują sportowcom uczestniczącym w tej rywalizacji. Jeszcze raz w imieniu swoim i zawodników dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość i doping na trasie. Organizatorzy dziękują również Policji za zabezpieczenie głównych miejsc wjazdowych i wyjazdowych, a także niezawodnej straży pożarnej z terenu całej Gminy Radłów, która czuwała nad bezpieczeństwem na trasie rowerowej oraz biegowej. Wielkie podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy w bezinteresowny sposób czuwali nad organizacyjnym sukcesem całości imprezy.

Udział w tych zawodach był dla niektórych uczestników głównym celem. Nie zapominajmy jednak o tym, że IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów przyciągnęła do Radłowa ścisłą czołówkę zawodników na co dzień stanowiących trzon reprezentacji Polski, którzy przyjechali do naszej Gminy aby walczyć o bardzo wysokie nagrody finansowe. Sobotnie zawody na krótszym dystansie były nie jako rozgrzewką dla niektórych zawodników, których głównym celem było zwycięstwo w niedzielę. Oprócz rywalizacji indywidualnej w zawodach uczestniczyły również sztafety. Bardzo nam miło poinformować, że w sobotnich zawodach naszą gminę reprezentowały trzy sztafety. Trzecie miejsce na podium udało się wywalczyć najbardziej doświadczonym czyli MOLO TEAM. Sztafeta ta wystąpiła w następującym składzie: Czernecki Mateusz (pływanie), Ogar Jarosław (rower), Paweł Molczyk (bieg). Kolejna nasza sztafeta uplasowała się tuż za podium. Drużyna o nazwie GMINA RADŁÓW wystąpiła w następującym składzie: Kornel Żybura (pływanie), Krzysztof Czarniga (rower), Dominik Gąsawski (bieg). Warto podkreślić, iż Dominik Gąsawski startujący pierwszy raz w zawodach osiągnął drugi wynik wśród wszystkich biegających. Trzecią sztafetę stanowili strażacy na co dzień reprezentujący jednostkę OSP Radłów. Sztafecie udało się zająć 9 miejsce, co również trzeba uznać za duży sukces. Drużynę strażaków stanowili: Szczepan Jachimek (pływanie), Mateusz Jasek (rower), Tomasz Babło (bieg). W sobotnich zawodach wystartował również indywidualnie Dawid Prosowicz, który zajął miejsce w połowie stawki wszystkich zawodników. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy start Dawida, można to również uznać za spory sukces tego zawodnika.
W niedzielnych zawodach naszą Gminę reprezentowało troje zawodników, których można już śmiało nazwać „stałymi bywalcami ”. Najlepszym radłowianinem okazał się po raz kolejny Marcin Jachimek, który uzyskał fantastyczny wynik i zajął bardzo wysokie 31 miejsce. Troszkę gorzej poszło pozostałej dwójce, która uplasowała się w drugiej setce zawodników. Biorąc pod uwagę bardzo silną obsadę tych zawodów, wyniki naszych zawodników zasługują na wielkie pochwały. Podczas dekoracji Burmistrz Miasta Zbigniew Mączka wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe puchary i gratulował sportowej rywalizacji.

IV Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów przeszła już do historii. Rekordowa ilość zawodników sprawia, że organizatorzy mają powody do radości, gdyż ta impreza sportowa przyciąga w nasze piękne strony coraz to nowych sympatyków tego sportu. Cieszy również coraz to większa liczba obcokrajowców, którzy przebywają setki kilometrów, aby wystartować na malowniczych trasach naszej Gminy. W opiniach zawodników i obserwatorów jesteśmy w ścisłej czołówce jeśli chodzi o organizację tego typu imprez w naszym kraju. Dobra opinia idzie za nami w całą Polskę i daje nam jeszcze większą motywację do pracy, aby kolejna już piąta edycja była jeszcze lepsza. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za fantastyczną walkę podczas zawodów. Za wzajemny szacunek i sportową rywalizacje w duchu zasady FAIR PLAY. Dziękujemy kibicom za wspaniałe przyjęcie i głośny doping na trasach. I na końcu dziękujemy wszystkim ludziom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wielkiego sukcesu organizacyjnego tej imprezy. Zapraszamy oczywiście za rok na V edycję Grupa Azoty Triathlon Radłów.

Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki z sobotnich i niedzielnych zawodów:

Wyniki 07.07.2018 – SPRINT

Kobiety:
1 miejsce: Natalia Rypel - Tridivision Triathlon Team
2 miejsce: Maria Pytel - Szymanowski Triathlon Team Starachowice
3 miejsce: Joanna Markucka - Husaria Race Team

Mężczyźni :
1 miejsce: Przemysław Szymanowski - Ks Idmar Szymanowski Triathlon Team Starachowice
2 miejsce: Dawid Mielke - Triathlon Ymca Kraków

IV edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018 - sobota

Fot. Maksymilian Pochroń

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.