Mikołajkowe Szachy w Radłowie

poniedziałek, 06 grudnia 2021

W Radłowie rozegrany został Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Radłowa.

Od dwóch lat zawody odbywają się w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Radłowie. W tegorocznej edycji wystartowało blisko 70 osób z terenu województwa Małopolskiego. Zawody rozgrywane były tempem P`15 na dystansie 9 rund. Nad prawidłowością zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej Pan Wiesław Kasperek. Na zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe. Najmłodsi uczestnicy z rąk Pana Burmistrza Zbigniewa Mączki  otrzymali również paczki mikołajkowe, które zostawił przejeżdżający przez naszą Gminę Święty Mikołaj i Organizator imprezy, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie zadbał również o poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Z tego miejsca chcieliśmy również podziękować firmie Witospol za wsparcie w organizacji tej imprezy. Poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Radłowski Gryf ”. Na stołach pojawiły się smakołyki zarówno dla najmłodszych jak również dla starszych graczy. Już tradycyjnie zawody te uznawane są za jedną z najlepszych szachowych imprez na terenie Województwa Małopolskiego. Warto przypomnieć, że była to już trzecia impreza szachowa w tym roku zorganizowana na terenie naszej Gminy.

W sierpniu tego roku Radłów gościł najlepszych szachistów z Małopolski organizując niezwykle widowiskowe Mistrzostwa Małopolski w Szachach Błyskawicznych.  Oprócz tej imprezy w tym roku odbyły się u nas również Finały Powiatowe w Szachach drużynowych w kategorii Szkół Podstawowych. Nowopowstały budynek MCK w Radłowie daje ogromne możliwości jeśli chodzi o organizację tego typu zawodów. Organizowane są tutaj również turnieje brydżowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Wracając do wątku turnieju szachowego, bardzo nam miło, poinformować, że w kategorii Open zwyciężył Wiktor Kryzia z Woli Radłowskiej. Zawodnik ten od wielu lat jest jednym z czołowych graczy w tym regionie. Sukces tym bardziej cieszy, że na swojej drodze turniejowej pokonał bardzo dobrych zawodników, grających zawodowo w 2 ligach, mających bardzo wysoki ranking krajowy. Wiktorowi Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Radłowa – kategoria open

1 miejsce: Wiktor Kryzia - Klub Szachowy Kana Tarnów
2 miejsca: Wojciech Urbański – Klub Szachowy Kana Tarnów
3 miejsce: Piotr Widła – TKKF Drogowiec Kraków

Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Radłowa – kategoria młodzieżowiec

1 miejsce: Kacper Niewola – UKS Omega Rzuchowa
2 miejsce: Radosław Kruczek – Zabłędza
3 miejsce: Kamil Kawecki – UKS GONIEC Staniątki

Szczegółowe wyniki:

Open: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4376/results.html?l=pl&tb=10_

Młodzieżowiec: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4375/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody.

Mikołajkowe Szachy w Radłowie

Fot. Maksymilian Pochroń

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.