Posłanie Misyjne Księdza Tomasza Fajta

poniedziałek, 20 listopada 2017

18 listopada 2017 roku, w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny – naszej rodaczki, przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej niezwykłą uroczystość.

Tego dnia przybył do naszej parafii Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, aby uroczyście posłać na misję Księdza Tomasza Fajta, kapłana pochodzącego z naszej wspólnoty parafialnej, który w najbliższym czasie wyjedzie z Polski i rozpocznie działalność misyjną w Ameryce Południowej, a dokładnie w boliwijskim buszu. Ksiądz Tomasz po ponad rocznym przygotowaniu do wyjazdu na misję w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz po kilkumiesięcznej praktyce duszpasterskiej w Hiszpanii opuści na początku grudnia nasz kraj, aby Boliwijczykom głosić Dobrą Nowinę o Chrystusie, sprawować sakramentu i przychodzić z potrzebną im pomocą.

Ksiądz Biskup przewodniczył Eucharystii, którą sprawowało około 60 kapłanów. Wspierali w ten sposób swoją modlitwą Księdza Misjonarza w tym ważnym dla niego dniu. Ksiądz Biskup skierował słowo do całej wspólnoty parafialnej przypominając, że nasza diecezja jest bardzo zaangażowana w sprawę misji, a w sposób szczególny dziękując za dar nowego misjonarza dla Kościoła Powszechnego, podkreślił, że Ksiądz Tomasz zabiera ze sobą do Boliwii to dziedzictwo wiary i pobożności, które otrzymał w rodzinnym środowisku. Biskup tarnowski Andrzej Jeż posyłając Księdza Tomasza Fajta na misję życzył, aby jego posługa misyjna była owocna i żeby wspierała go Matka Boże oraz błogosławiona Karolina.

Ksiądz Tomasz w podziękowaniu zaznaczył, że bł. Karolina jest kimś ważnym w jego życiu i jest to niesamowite, że akurat w jej wspomnienie jest posłany do pracy misyjnej. Podkreślił, że to było jego ciche marzenie i wierzy, że to prezent od Karoliny, która zawsze była mu bardzo bliska. Ksiądz Tomasz mówił: „Byłem ochrzczony w tej samej chrzcielnicy co ona. To w jej domu rodzinnym spędzałem długie godziny. Wiele razy chodziłem szlakiem jej męczeństwa, zwłaszcza kiedy podejmowałem decyzję o wstąpieniu do seminarium. To ona jest też patronką mojego rocznika”.

Ksiądz Proboszcz Janusz Maziarka życzył Księdzu Misjonarzowi, aby każdego dnia przeżywał radość z pracy misyjnej i zapewnił go, że parafia będzie go nadal wspierała w działalności misyjnej, Ksiądz Proboszcz mówił: „Obiecuję, że nie będzie takiej środowej nowenny, kiedy nie prosilibyśmy Matki Najświętszej, by chroniła Cię płaszczem swej opieki i nie będzie takiej piątkowej adoracji eucharystycznej z koronką do Bożego Miłosierdzia, w której nie zawierzalibyśmy ciebie i twojej misyjnej posługi miłosiernemu Sercu Jezusa, Sercu, które jest źródłem wszelkich łask. Obiecujemy także naszą pomoc i nasze wsparcie”.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej uroczystości posłania misyjnego Księdza Tomasza Fajta – radłowskiego misjonarza, który będzie głosił Dobrą Nowinę o Chrystusie w odległej Boliwii. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Andrzejowi Jeżowi za obecność, modlitwę i ciepłe słowo skierowane do misjonarza i całej naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim parafianom za hojność serca i złożoną ofiarę na misje, która jest wyrazem wielkoduszności i zatroskania naszej parafii o działalność misyjną, którą podejmie Ksiądz Tomasz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i należytego oraz uroczystego przeżycia uroczystości posłania misyjnego. Serdeczne Bóg zapłać!

Księdzu Tomaszowi Fajtowi – Naszemu Misjonarzowi – życzymy błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Najświętszej i orędownictwa błogosławionej Karoliny w życiu kapłańskim i rozpoczynającej się pracy misyjnej. Dziękując Bogu za dar powołania misyjnego i gratulując Księdzu Misjonarzowi odważnej decyzji, zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym Jego osoby i pracy misyjnej.

Ks. Bogdan Mikołajczyk

Prezent od Karoliny - Gosc.pl

Posłanie Misyjne Księdza Tomasza Fajta

Fot. Anna M. Kędzior

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.