Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Galicyjskie lato

czwartek, 27 lipca 2023

22 lipca w sobotę na terenach wokół stadionu LUKS w Woli Radłowskiej odbyła się pierwsza edycja wydarzenia pod nazwą „Galicyjskie lato”.

Organizatorzy – KGW „Hej Wolanie!” zaprosili mieszkańców Woli Radłowskiej i okolic, a także przybyłych gości, na imprezę łączącą tradycję z nowoczesnością. Pogoda dopisała, a z nią frekwencja. Na licznie zgromadzonych czekały rozmaite atrakcje m.in. strefa galicyjska, czyli namiot „Woleńscy Opowiadacze Historii”, w którym zgromadzono rozmaite artefakty kultury ludowej: dawne narzędzia rolnicze i domowe, kopie starych dokumentów sołectwa woleńskiego i unikatowe zdjęcia przodków. Na najmłodszych czekała strefa dla dzieci, czyli zabawy w sianie, dmuchańce, malowanie twarzy, przejazdy samochodzikami i kucykami. Dla wszystkich przygotowana była strefa relaksu i liczne punkty gastronomiczne.

Wydarzenie rozpoczęła prelekcja komendanta Policji w Żabnie dotycząca przeciwdziałania oszustwom realizowana przy współpracy z Funduszem Sprawiedliwości. Kom. Dominik Rzepecki wyjaśniał zebranym jak ochronić swoje środki finansowe i być czujnym w obliczu prób wyłudzenia pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych, podejrzanych maili, a także popularnych metod typu „na wnuczka”. Temat przeciwdziałania przestępczości uzupełniła grupa teatralna „Jakoś to będzie”, która w kilku scenkach tematycznych  w zabawny sposób ograła temat. 

Następnie wystąpił zespół Biskupianie z programem „Jak po tłoce u Trocza Kaśka o mało zawitko nie ostała” i wiązanką tańców ludowych.  Przejście od tradycji do nowoczesności zapewnił koncert Studia Rocka Pawła Mazura. Młodzi wykonawcy wspierani przez doświadczonych muzyków zaprezentowali największe hity muzyki rockowej. Było głośno i energetycznie!

Tymczasem ekipa RDN Małopolska już rozłożyła ekran oraz leżaki i wraz z organizatorami zaprosiła gości na seans kina plenerowego. Wyświetlono film familijno-komediowy „Skarb Mikołajka” ze świetnym dubbingiem Mai Ostaszewskiej i Tomasza Kota. Przygody niesfornego Mikołajka zgromadziły liczną publiczność.

Na finał wydarzenia KGW „Hej Wolanie!” zaplanowali „Galicyjską potupankę”, czyli potańcówkę z muzyką na żywo. Mimo mocno wieczornej pory rozpoczęcia zabawy, mieszkańcy okazali się niezmordowani i bawili się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach zespołu Black Band.

Partnerami wydarzenia byli: Województwo Małopolskie (program Mecenat Małopolski), Miasto i Gmina Radłów, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, radio RDN Małopolska oraz Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Organizatorzy: KGW „Hej Wolanie!” dziękują partnerom wydarzenia i wszystkim przybyłym gościom.

Logo
Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Galeria

Fot. Mariusz Markiewicz

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2023 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.