Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Wielkie Emocje na Derbach Gminy Radłów

niedziela, 03 kwietnia 2016

LUKS Wola Radłowska - LUKS Radłovia Radłów: 3:2
2 kwietnia 2016 r. Fot. MP

W sobotę 2 kwietnia 2016 roku odbył się kolejny derbowy pojedynek o mistrzostwo A klasy okręgu Żabno. Gospodarzem spotkania był zespół z Woli Radłowskiej. Pierwsza połowa meczu to dominacja gospodarzy, którzy nie wykorzystali kilku stu procentowych okazji. Walcząca o awans drużyna Radłovii Radłów w początkowej fazie spotkania walczyła głównie w defensywie. Podopieczni Krzysztofa Paleja dopiero w drugiej fazie pierwszej części meczu, kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. Do przerwy mieliśmy więc wynik 0:0. Druga odsłona meczu bardzo szybko zmieniła obliczę całego spotkania. W 46 minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył nowy nabytek Radłovii Radłów Sławomir Seremet. Ewidentnie bramka ta podziałała motywująco na zawodników Woli Radłowskiej, którzy po efektownym strzale „norzycami” Patryka Przybyły w 61 minucie spotkania doprowadzili do remisu w tym meczu. Kolejne minuty meczu to dużo walki w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki choć okazji do tego nie brakowało. I tak to w 81 minucie na prowadzenie po raz drugi wysunęła się drużyna z Radłowa. Strzelcem bramki na 2:1 został Piotr Kijak, który strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza Woli Radłowskiej. Gdy wydawało się że licznie zgromadzeni sympatycy lokalnego klubu będą musieli przegryźć gorycz derbowej porażki i że nic już w tym spotkaniu się nie zmieni do głosu po raz kolejny doszła drużyna z Woli. W 83 minucie po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Kamila Byśka gospodarze dali sobie i kibicom nadzieję na końcowy sukces. Zespół z Radłowa nie zamierzał się poddawać i takim to sposobem w końcówce meczu mieliśmy bardzo emocjonujące widowisko, godne derbów gminy Radłów. Kiedy wydawało się że 2:2 to ostateczny wynik tego spotkania,  już w doliczonym czasie gry bramkarz Radłovii Radłów w sposób nie przepisowy zatrzymywał zawodnika z Woli Radłowskiej. Sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem okazał się Kamil Bysiek, który zdobył tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu. Huraganowe ataki Radłovii nie przyniosły zmiany wyniku i tak to tym razem zwycięzcą derbów został zespół z Woli Radłowskiej. Warto dodać, że to pierwsze derby w tej rundzie. Wkrótce czekają nas jeszcze pojedynki Woli Radłowskiej z Biskupicami Radłowskimi, a także Radłovii Radłów z Biskupicami Radłowskimi. Miejmy nadzieję że i w tych pojedynkach nie zabraknie emocji i przede wszystkim bramek, na które kibice tak bardzo czekają.

Wola Radłowska – Radłovia Radłów 3:2
Bramki: Przybyła Patryk ( 61 ), Kamil Bysiek ( 83,90+1) / Sławomir Seremet ( 46 ), Piotr Kijak ( 81 )
Żółte kartki: Rafał Wajnbrener ( 19 ), Dumański Marcin ( 85 ), Gostek Michał ( 79 )

Składy drużyn :
 LUKS Wola Radłowska:  Krawczyk M., Kuczek Sz., Baran G., Baranowski R., Smoleń N., Dumański Mar. , Szwiec T., Mierzwa Z., Bysiek K., Przybyła P., Wajnbrener R., Łazarz R., Kudła S., Bieś K., Dumański Mac., Przbyła K., Różański J.

LUKS Radłovia Radłów: Wadas M., Kuta W., Rosa J., Czuj T., Sroka A., Padło B., Gostek M., Seremet S., Malik M., Smoleń K., Bąk M., Szwiec M., Kijak P., Gąsawski D., Seremet T., Plebanek K., Magiera P., Grabowski K.

Derby Gminy Radłów

Fot. MP

Kategorie spraw urzędowych

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew/krzewów

Opis

Zgłoszenie zamiaru usunięcia .docx
Zgłoszenie zamiaru usunięcia .pdf

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

Opis

Wniosek o wycinkę .pdf
Wniosek o wycinkę .docx

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie PDF
Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu terenu w planie zagospodarowania przestrzennego

Wniosek

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.