Pokaż
menu
boczne

Sport

VII edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów

wtorek, 12 lipca 2022

VII EDYCJA GRUPA AZOTY TRIATHLON RADŁÓW

W dniach 9-10 lipca na terenie naszej Gminy, odbyła się VII już Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów. Pandemia, wojna na Ukrainie oraz szereg jej następstw diametralnie zmieniają oblicze sportu w naszym kraju co widać również obserwując tak ciekawą dyscyplinę jaką jest Triathlon. W tym roku w przeciągu dwóch dni gościliśmy ponad 300 zawodników z całego kraju, a także kilku z poza granic naszej ojczyzny.

Organizatorzy zawodów postanowili wprowadzić kilka istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. Strefę zmian przeniesiono na teren utwardzony asfaltem co pozwoliło bardziej komfortowo ustawić stojaki rowerowe. Najistotniejszą zmianę przeszła trasa biegowa, która dotychczas przebiegała w większości przez ulicę Polną. Dzięki uprzejmości firmy Kruszgeo oraz mieszkańców mających swoje działki przy jeziorze, wytyczona została nowa trasa przebiegająca wokół dwóch stawów po żwirowych.  Malownicza choć trudna trasa usytuowana została pomiędzy stawami a lasem co dodało jej uroku, a startującym zawodnikom dawała chwilę wytchnienia w cieniu drzew. Trasa choć piękna okazała się dość kłopotliwa przy mocno deszczowej pogodzie, która towarzyszyła organizatorom w całym tygodniu poprzedzającym zawody. I choć deszcz pojawił się również w niedzielny poranek to udało się optymalnie przygotować trasę i zawodnicy mogli zobaczyć malownicze i dotąd nieznane oblicze „Radłowskiej Riwiery”.

Oprócz zmian organizacyjnych pojawiła się również istotna zmiana Organizatora zawodów. W tym roku nad całością imprezy czuwało Stowarzyszenie na rzecz przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej AMOS prowadzone przez niezawodną Edytę Kożuch. Nad całością jak zawsze czuwała pani Dyrektor Marta Gałuszka ze swoim niezawodnym teamem wolontariuszy. Sztab doświadczonych oraz nie bojących się żadnej pracy ludzi kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Nad bezpieczeństwem podczas Triathlonu jak zawsze czuwali niezawodni strażacy z całej Gminy Radłów, a także jednostki Policji, Ratownicy Wodni pod dowództwem Pana Jacka Pękali, Maltańska Służba Medyczna, Wataha oraz obsada sędziowska z Polskiego Związku Triathlonowego.

Sercem zawodów był jak zawsze Green Bar, w którym zawodnicy mogli smacznie zjeść oraz odpocząć. W Green Barze na zawodników czekało również zimne, bezalkoholowe piwo ufundowane przez sponsora zawodów, firmę Carlsberg Polska. Dziękujemy zarządowi Firmy Carlsberg Polska za ufundowanie prawie tysiąca puszek różnych napojów bezalkoholowych. Dziękujemy również panu Danielowi Mrugale za skoordynowanie przekazania napojów organizatorom. Piwo bezalkoholowe cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników i mamy nadzieję, że w kolejnych latach firma ta również będzie jednym z partnerów zawodów triathlonowych w Radłowie.

Patronem medialnym, który przygotował materiał z zawodów była telewizja STARnowa.

W tym roku udało nam się również pozyskać kilku sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę. Bez tego wsparcia organizacja tego typu zawodów nie była by możliwa.

Głównym sponsorem, który jest z nami od samego początku jest oczywiście Grupa Azoty. Dzięki wsparciu tej Firmy możemy spotykać się już po raz VII na jednej z największych imprez sportowych w tej części Województwa Małopolskiego. Oprócz Grupy Azoty dużą pomoc uzyskaliśmy od firmy Bruk Bet z Niecieczy. Cieszymy się tą współpracą i liczymy również na wsparcie w kolejnych latach. Nie możemy zapomnieć także o firmie Witospol. Lokalny przedsiębiorca od kilku lat chętnie wspiera inicjatywę i organizację tego typu zawodów. Dziękujemy również firmom EKOM, Riviera Camp, Firma Handlowa Sport Centrum, Delikatesy Cezar – Kępa Bogumiłowicka, Nikola, F.H.U.Trans-Ziem Marcin Trytko.

W swoich podziękowaniach nie możemy również zapomnieć o naszych stałych partnerach. Dziękujemy firmom Katamaran, Wake Park oraz Green Bar za wszelką pomoc podczas organizacji Triathlonu.

Na ręce Pana Burmistrza Zbigniewa Mączki składamy również podziękowania dla Gminy Radłów. Za wsparcie i wzorową współpracę podczas organizacji kolejnej już VII edycji tej imprezy. Od zawodników wielokrotnie słyszymy, że uwielbiają Radłów. To miejsce do którego wracają co roku. Radłów zmienia się na lepsze. Nad „Riwierą Radłowską” powstaje coraz więcej obiektów o charakterystyce turystycznej co daje możliwości jeszcze lepszego wypoczynku na terenie tej pięknej i malowniczej Gminy.

Po podziękowaniach przyszedł czas na podsumowanie VII edycji Grupa Azoty Triathlon Radłów. W zawodach wzięło udział blisko 320 zawodników z całej Polski oraz z za granicy. Uczestnicy startowali na dwóch dystansach (Sprint oraz ¼ Iron Man). Zawodnicy startowali indywidualnie, a także w sztafetach. Po zakończonych zawodach zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozdano nagrody w kategoriach open kobiety i mężczyźni, a także w kategoriach wiekowych.

Poniżej prezentujemy wyniki z sobotnich i niedzielnych zawodów:

Sobota 09.07.2022

Kategoria OPEN Kobiety:

1 miejsce: Twardowska Anna - GB Sport Rzeszów

2 miejsce: Sikora Joanna - Kraków

3 miejsce: Rybczyńska Ewelina - Brzyski Tri Team Kraków

 

Kategoria OPEN Mężczyźni:

1 miejsce: Małek Michał - BONTCYCLING.PL Tarnów

2 miejsce: Dudziak Tomasz - POLAR team Kraków

3 miejsce: Pogonowski Maciej - Evolution Triathlon Niepołomice

 

Sztafety Sprint:

1 miejsce: TRIATHLON TEAM BOCHNIA

2 miejsce: PROSWIM

3 miejsce: PŁYWAK & GLOBAL

 

Niedziela 10.07.2022

 

Kategoria OPEN KOBIETY:

 

1 miejsce: Jasińska Patrycja - Anna Halska Coaching Tychy

2 miejsce: Kłosowicz Alina - Tarnów

3 miejsce : Roman Agnieszka - Triathlon Team Bochnia

 

Kategoria OPEN Mężczyźni:

 

1 miejsce: Turek Marcin - TriWise/Allegro Przecław

2 miejsce: Borkowski Tomasz - Zabrze

3 miejsce: Michalski Andrzej – Krystek Team Tarnów

 

Sztafety ¼ IRON MAN:

 

1 miejsce: TRIATHLON TEAM BOCHNIA II

2 miejsce: BIKE BROTHERS TEAM

3 miejsce: GRUPA AZOTY

 

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy. Dziękujemy mieszkańcom Gminy Radłów za fantastyczny doping na trasie rowerowej i cierpliwość w związku z czasowym zamknięciem dróg. Po zakończonych zawodach Burmistrz Zbigniew Mączka ogłosił, że kolejna VIII Edycja odbędzie się w drugi weekend lipca 2023 roku. Miejmy nadzieję, że nic i nikt nie pokrzyżuje nam wspólnych planów organizacji kolejnej edycji tej Imprezy.

Zapraszamy za rok !

Galeria

Fot. Krzysztof Skóra

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2023 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.