Pokaż
menu
boczne

Sport

VI edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów

wtorek, 27 lipca 2021

W dniach 24-25 lipca w naszej Gminie odbyła się już VI Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów.


Relacja: Starnowa.tv

W ubiegłym roku ze względu na pandemię niestety nie udało się zrealizować tej sportowej imprezy. Efekt pandemii w dalszym ciągu odczuwalny jest w środowisku sportowym, co miało przełożenie również na frekwencję podczas naszej imprezy. Ogólnie przez dwa dni na pięknych terenach Gminy Radłów rywalizowało blisko 350 zawodników z całej Polski oraz wielu zawodników zagranicznych między innymi z Holandii, Słowacji, Węgier, a także Ukrainy.
W tym roku nastąpiła również kosmetyczna zmiana Organizatora zawodów. Fundację Tri Sport zastąpiło Polskie Stowarzyszenie Sportowe kierowane przez Pana Kazimierza Rędzinę. Drużyna triathlonowa pod dowództwem Pani Dyrektor Marty Gałuszki została wzmocniona przez niezawodną Edytę Kożuch, która swoim doświadczeniem bardzo pomogła w organizacji imprezy. Nie zabrakło także wspaniałych wolontariuszy, którzy od lat służą bezinteresowną pomocą podczas zawodów.
Nad bezpieczeństwem podczas Triathlonu jak zawsze czuwali strażacy z Gminy Radłów, a także jednostki Policji, WOPR, Maltańska Służba Medyczna, Wataha oraz obsada sędziowska z Polskiego Związku Triathlonowego.
Triathloniści zostali kolejny raz ugoszczeni przez GREEN BAR, w którym oprócz biura zawodów można było smacznie zjeść i wypić coś chłodnego podczas pięknej pogody jaka gościła podczas tego sportowego weekendu. Właściciele zadbali również o strefę regeneracyjną dla zawodników.

W sobotę rywalizowano na  krótszym dystansie. Zawody wystrzałem z pistoletu rozpoczął Zbigniew Mączka burmistrz Radłowa, który na wstępie przywitał zawodników życząc im zdrowej, sportowej rywalizacji.
W sobotę również w godzinach wieczornych, dzięki współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, a także z Radłowskim Forum Rozwoju, zorganizowany został koncert, w którym wystąpiły zespoły młodego pokolenia grające covery, a także swoje utwory. Nad całością czuwał Klaudiusz Klich, który na zakończenie zagrał wraz ze swoim zespołem Azyl w Środku Miasta fantastyczny koncert. Oprócz Azylu wystąpiły również zespoły: Nieprzyjaciele oraz The Pajx. Mamy nadzieję, że koncertowa „SOBOTA” już na zawsze zagości w programie Triathlonowych zawodów.

W niedzielę rozegrano dystans ¼ IRON MAN. Rywalizacja odbywała się zarówno indywidualnie jak i drużynowo (sztafetowo). Miło nam poinformować, że w tym roku wystartowali u nas panowie policjanci, którzy od wielu lat zabezpieczają naszą imprezę. Start okazał się  bardzo owocny, gdyż udało się im zająć najniższe miejsce na podium.

Impreza okazała się kolejnym sukcesem organizacyjnym. Pomimo wielu trudności udało się utrzymać wysoki standard i zadowolenie startujących, którzy wielokrotnie podkreślali, że brakowało im bardzo tej imprezy w tamtym roku i z utęsknieniem oczekują już kolejnej edycji. Słowa szybko przelano w czyny i podczas dekoracji zawodników Burmistrz Radłowa wraz z Organizatorami ogłosili, że kolejna VII Edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów odbędzie się za w drugi weekend lipca 2022 r.
Miło nam poinformować, że w zawodach zarówno w sobotę jak i w niedzielę wystartowali zawodnicy z Gminy Radłów. W sobotę dzielnie na dystansie walczył Paweł Pąk oraz sztafeta Molo Team złożona z zawodników z Radłowa. Natomiast w niedzielę na dłuższym dystansie wystartowali panowie Paweł Molczyk, Marcin Bojdo oraz Grzegorz Marcinkowski. Najlepszym okazał się Paweł Molczyk, który w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce w pierwszej setce startujących zawodników. Najlepsi Radłowianie zostali nagrodzeni przez burmistrza Zbigniewa Mączkę pamiątkowymi pucharami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów sportowych. Przede wszystkim dziękujemy sponsorom: Gminie Radłów, Grupie Azoty, Witospolowi, Ekamiedice, Delikatesom Cezar, Delikatesom Centrum, Grupie Charakterni, Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Radłowskiemu Forum Rozwoju, a także Telewizji STARnowa.tv za transmisję online z niedzielnych zawodów. Internet do transmisji udostępniła bezpłatnie firma ZETO S.A. Dziękujemy również wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wielokrotnie, bezinteresownie pomagali podczas tej imprezy oraz po jej zakończeniu. Nie sposób nie podziękować wszystkim ludziom z naszej Gminy za życzliwość okazaną zawodnikom na trasie. Było Państwa widać, a sami  zawodnicy byli pod wrażaniem jak dużym zainteresowaniem cieszy się ta dyscyplina sportu w naszej Gminie. Miejmy nadzieję, że w zdrowiu dotrwamy do kolejnej edycji tej wspaniałej imprezy, która przypomnę odbędzie się w drugi weekend lipca 2022 r. Zapraszamy.

Kamil Sobota

 

Poniżej prezentujemy wyniki z sobotnich i niedzielnych zawodów:

Sobota 24.07.2021

Kategoria OPEN Kobiety:

1 miejsce : Natalia Rypel – Kędzierzyn-Koźle
2 miejsce : Anna Twardowska – Rzeszów
3 miejsce : Eliza Pitura – Lublin

Kategoria OPEN Mężczyźni :

1 miejsce : Miziarski Paweł – Reda
2 miejsce : Dudziak Tomasz – Kraków
3 miejsce : Dudek Bartosz – Katowice

Sztafety Sprint :

1 miejsce: Triathlon Team Bochnia 2
2 miejsce: Triathlon Team Bochnia
3 miejsce: SCHNEL UND WȔTEND

 

Niedziela 25.07.2021

Kategoria OPEN KOBIETY:
1 miejsce: Renata Szczepanik – Kraków
2 miejsce: Ewa Hadasz – Zabrze
3 miejsce: Patrycja Jasińska – Tychy

Kategoria OPEN Mężczyźni:

1 miejsce: Woźniak Jakub – Kraków
2 miejsce: Słupik Tomasz – Warszawa
3 miejsce: Brzyski Maciej – Kraków

Sztafety ¼ IRON MAN:

1 miejsce: PROSWIM
2 miejsce: ASSECO ACTIVE TEAM
3 miejsce: Policja Tarnów

Sobota - VI edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów

Fot. Maksymilian Pochroń

Niedziela - VI edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów

Fot. Maksymilian Pochroń

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.