Pokaż
menu
boczne

Sport

Spotkanie dotyczące współpracy sportowej

środa, 10 marca 2021

5 marca, w Urzędzie Miejskim w Radłowie, odbyło się spotkanie dotyczące współpracy podczas organizacji przyszłorocznej imprezy o nazwie  „I Małopolski Zlot Morsów ”.

W spotkaniu wzięli udział: Pan Zbigniew Mączka – Burmistrz Radłowa, Kamil Sobota – pracownik Urzędu Miejskiego w Radłowie, Krzysztof Lechowicz – założyciel Gangu Zakręconych Mastersów, Radosław Gwóźdź – założyciel i lider marki Charakterni  oraz Mariusz Siemek – przedstawiciel  siłowni Master`s Gym w Żabnie. Podczas rozmowy szczegółowo został omówiony program organizacji „I Małopolskiego Zlotu Morsów”, który w następnym roku odbędzie się w Radłowie.

Morsowanie w ostatnim czasie stało się bardzo modne, a teren „Radłowskiej Riviery” stał się miejscem bardzo popularnym dla morsów z całej Małopolski. Tydzień w tydzień nasz akwen odwiedza ogromna ilość sympatyków kąpieli lodowych. Biorąc pod uwagę to ogromne zainteresowanie morsowaniem już w tym roku zaplanowane było zorganizowanie takiej imprez. Niestety sytuacja pandemiczna w naszym kraju oraz wprowadzone obostrzenia spowodowały, iż organizatorzy musieli przełożyć swoje ambitne plany na przyszły rok. Oprócz tematu morsowania na spotkaniu poruszona została kwestia organizacji biegów ulicznych w Gminie Radłów. Patrząc na codzienną aktywność mieszkańców naszej gminy a także sąsiednich gmin podjęto wspólną inicjatywę organizacji minimum trzech biegów w tym roku w tym jednego o charakterze patriotycznym. Oprócz tematów biegowych oraz morsowania poruszone również zostały kwestie rozwoju szeroko rozumianego sportu amatorskiego. Panowie Radosław Gwóźdź oraz Mariusz Siemek przedstawili kilka pomysłów, które mamy nadzieję  już wkrótce wprowadzimy w życie. Bardzo nam miło że mogliśmy się spotkać w takich ciekawym gronie i podyskutować o ważnej kwestii jaką jest rozwój sportowy mieszkańców nie tylko Gminy Radłów ale także Gmin sąsiednich.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Zbigniew Mączka oraz Kamil Sobota otrzymali pamiątkowe koszulki  od Gangu Zakręconych Mastersów a także kilka pamiątkowych gadżetów od przedstawicieli marki Charakterni oraz siłowni Master`s Gym w Żabnie. Dziękujemy wszystkim Panom za owocne spotkanie i liczymy na współprace i dalsze wspólne działania.


Warto podkreślić że Gmina Radłów może się poszczycić bardzo szeroką ofertą sportową. Co roku na naszym terenie odbywają się turnieje w dyscyplinach mniej popularnych takich jak brydż sportowy a także szachy. Bardzo dużą popularnością cieszy się piłka nożna. W naszej Gminie znajduje się Akademia Sportowa w której funkcjonuje 6 grup młodzieżowych w których trenuje na co dzień ponad 120 dzieci i młodzieży nie tylko z terenu Gminy Radłów. Od ubiegłego roku można w Radłowie trenować tenis ziemny. Powstała liga tenisowa oraz prowadzone są zajęcia dla dzieci oraz osób starszych. Od wielu lat odbywają się również turnieje w piłkę siatkowa oraz piłkę nożną. Nie można też zapominać o wielkich imprezach , które cyklicznie odbywają się na terenie naszej Gminy  czyli Triathlon Radłów oraz Wrak Race. Oprócz imprez cyklicznych odbywa się również wiele pikników o tematyce sportowej. W okresie listopada organizowany jest również Niepodległościowy Rajd Rowerowy. Miło nam poinformować również że na naszym terenie prężnie funkcjonuje grupa „Włóczykije”, która w każdy weekend spotyka się na spacerach Nordic Walking w pięknych lasach radłowskich.

Oferta bogata, ponieważ Gmina Radłów nie lubi sportowej nudy. Już wkrótce przedstawimy Państwu kolejne ciekawe pomysły na aktywne spędzanie czasu. Otwarci jesteśmy również na wszelkiego rodzaju propozycje. W tym celu zapraszam do kontaktu mailowego sport@gminaradlow.pl lub pod numerem telefonu: 667-440-767.

Spotkanie dotyczące współpracy sportowej

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.