Pokaż
menu
boczne

Sport

Sportowy Sukces Gminy Radłów

środa, 27 listopada 2019

W dniu 26.11.2019 r. w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczysta gala, w której nagrodzono wybitnych sportowców oraz samorządy z terenu Województwa Małopolskiego.
Nagrody województwa małopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej przyznawane są seniorom, młodzieżowcom, juniorom i juniorom młodszym oraz ich trenerom za medale igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich mistrzostw świata i Europy w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich i paraolimpijskich.


W tym roku nagrodzono następujących sportowców, w poszczególnych dyscyplinach:

Złoci medaliści igrzysk olimpijskich: Kamil Stoch (skoki narciarskie);


Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich: Stefan Hula (skoki narciarskie), Maciej Kot ( skoki narciarskie), Dawid Kubacki (skoki narciarskie);


Złoci medaliści mistrzostw świata: Maria Springwald (wioślarstwo);


Srebrni medaliści mistrzostw świata: Aleksandra Gaworska (lekka atletyka), Karolina Pęk (tenis stołowy);

Brązowi medaliści mistrzostw świata: Aleksandra Kaleta (judo), Marcin Koczwara, Adrian Kucybała, Patryk Kruszec, Paweł Michalski, Adam Frączek, amil Sałach (piłka nożna);


Złoci medaliści mistrzostw Europy: Michał Derus, Joanna Mazur ( lekka atletyka), Piotr Kosewicz ( lekka atletyka), Aleksandra Zamachowska (szermierka), Marzena Zięba (podnoszenie ciężarów), Klaudia Zwolińska (kajakarstwo);


Srebrni medaliści mistrzostw Europy: Renata Knapik-Miazga (szermierka), Jakub Kramarczyk (pływanie);


Brązowi medaliści mistrzostw Europy: Agnieszka Kociołek (pływanie), Artur Lis (podnoszenie ciężarów), Anna Trener-Wierciak ( lekka atletyka).

Wyróżnienia otrzymali też laureaci i organizatorzy Wojewódzkiego Finału XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2019. Nagrody zostały wręczone z podziałem na grupy, według liczby mieszkańców. Miło nam poinformować, że w grupie od 7,5 tysiąca do 15 tysięcy mieszkańców drugie miejsce zajęła Gmina Radłów. Okolicznościowy puchar oraz dyplom, a także listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Małopolskiego odebrał Koordynator sportu Pan Kamil Sobota.


Warto również dodać, że Miasto i Gmina Radłów została w powyższej kategorii sklasyfikowana na 10 miejscu w Ogólnopolskiej klasyfikacji turnieju.

Po raz kolejny, nasza Gmina zostaje doceniona za działalność sportową na terenie Województwa Małopolskiego. To czas, w którym należy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju sportu w naszym regionie. Gmina Radłów od wielu lat rozwija się sportowo. Na naszym terenie funkcjonują cztery seniorskie kluby piłkarskie oraz Miejsko Gminna Akademia Sportu zrzeszająca dzieci i młodzież z terenu Gminy Radłów.


Podziękowania za współprace kierujemy na ręce prezesów klubów :

LUKS Radlovia Radłów – Prezes Michał Gostek
LUKS Wola Radłowska – Prezes Piotr Duda
Olimpia Biskupice Radłowskie – Prezes Marek Gutej
LKS Niwka – Prezes Krzysztof Jasek

Kluby sportowe to również zawodnicy i to im należą się wielkie podziękowania za wykonywaną pracę. Nie można także zapominać o działaczach sportowych i sponsorach, bez których nie udało by się realizować założonych celów. Jeszcze raz, wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy.

Oprócz klubów sportowych, bardzo dużą pracę wykonują również szkoły, a mianowicie nauczyciele wychowania fizycznego wspierani przez organy prowadzące dane jednostki. W okresie całego roku szkolnego odbywa się około 20 zawodów gminnych. Cieszy fakt, że w zawodach starają się uczestniczyć wszystkie szkoły z naszego rejonu. Po rozegraniu zawodów Gminnych najlepsze zespoły, a także zawodnicy indywidualni reprezentują nasza Gminę na zawodach Powiatowych, a także Wojewódzkich odnosząc bardzo dużo sukcesów.

Podziękowania kierujemy na ręce nauczycieli wychowania fizycznego z terenu Gminy Radłów :


Zespół Szkół w Radłowie – Pani Barbara Chrzanowska i Panowie Rafał Kijak oraz Piotr Malec.
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej – Pani Edyta Cygal
Zespół Szkół w Zabawie – Pan Tadeusz Wróbel i Pan Tomasz Wałaszek
Zespół Szkolno Przedszkolny w Biskupicach Radłowskich- Pani Małgorzata Ciecińska
Szkoła Podstawowa w Zdrochcu – Pan Paweł Pąk
Szkoła Podstawowa w Niwce – Pan Tomasz Wałaszek
Szkoła Podstawowa w Przybysławicach – Pani Joanna Sieniawska

Gratulujemy raz jeszcze wszystkim zawodnikom osiąganych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy za wielki wkład w przygotowanie dzieci i młodzieży do startu w zawodach.

Szeroko rozumiany sport to również imprezy sportowe. Na terenie naszej Gminy odbywają się imprezy sportowe, które ściągają zawodników nie tylko z terenu naszego Kraju. Przy organizacji tych zawodów pracuje wielu oddanych ludzi zazwyczaj pasjonatów danego sportu. Flagowymi imprezami są Grupa Azoty Triathlon Radłów, Wrak Race, Turnieje Brydżowe, Turniej Szachowy, Niepodległościowy turniej Siatkarski, Turniej Sołectw, Rajdy Rowerowe.


Podziękowania kierujemy na ręce organizatorów oraz wolontariuszy:


Grupa Azoty Triathlon Radłów – Pani Marta Gałuszka oraz Pan Przemysław Jurek, a także wielu wolontariuszy z terenu Gminy Radłów.


Wrak Race – Pan Kazimierz Rędzina, Pan Rafał Jawor, Team Radłów, OSP Biskupice Radłowskie, Pan Kazimierz Sarnecki oraz wielu wolontariuszy, nie tylko z terenu naszej Gminy.


Turnieje Brydżowe oraz Szachowe – Pan Tadeusz Urbanek, Pan Stanisław Domarecki, Pan Tadeusz Adamski. Na wielkie uznanie zasługują również Wielcy Mistrzowie Brydżowi, o których nie zapomnimy, a mieli ogromny wkład w rozwój tej dyscypliny sportu w Polsce i na terenie naszej Gminy, czyli Śp. Czesław Kuklewicz oraz Śp. Józef Pochroń.


Turniej Sołectw oraz Rajdy Rowerowe – Pan Stanisław Domarecki , Pan Tadeusz Adamski , Pan Kazimierz Sarnecki.

Niestety nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu na terenie naszej Gminy. Jest tak wielu ludzi, którzy bezinteresownie pomagają i pracują z dziećmi, młodzieżą, a także z osobami niepełnosprawnymi. Ciężka praca przynosi efekty i dziś śmiało możemy powiedzieć, że Gmina Radłów to SPORTOWA GMINA. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za ten ogromny wkład w nasz wspólny sukces.


 

 

Sportowa Gala - Kraków 26.11.2019 r.

Fot. Kamil Sobota

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.