Pokaż
menu
boczne

Sport

Mikołajkowe Szachy w Radłowie

poniedziałek, 06 grudnia 2021

W Radłowie rozegrany został Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Radłowa.

Od dwóch lat zawody odbywają się w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Radłowie. W tegorocznej edycji wystartowało blisko 70 osób z terenu województwa Małopolskiego. Zawody rozgrywane były tempem P`15 na dystansie 9 rund. Nad prawidłowością zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej Pan Wiesław Kasperek. Na zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe. Najmłodsi uczestnicy z rąk Pana Burmistrza Zbigniewa Mączki  otrzymali również paczki mikołajkowe, które zostawił przejeżdżający przez naszą Gminę Święty Mikołaj i Organizator imprezy, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie zadbał również o poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Z tego miejsca chcieliśmy również podziękować firmie Witospol za wsparcie w organizacji tej imprezy. Poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Radłowski Gryf ”. Na stołach pojawiły się smakołyki zarówno dla najmłodszych jak również dla starszych graczy. Już tradycyjnie zawody te uznawane są za jedną z najlepszych szachowych imprez na terenie Województwa Małopolskiego. Warto przypomnieć, że była to już trzecia impreza szachowa w tym roku zorganizowana na terenie naszej Gminy.

W sierpniu tego roku Radłów gościł najlepszych szachistów z Małopolski organizując niezwykle widowiskowe Mistrzostwa Małopolski w Szachach Błyskawicznych.  Oprócz tej imprezy w tym roku odbyły się u nas również Finały Powiatowe w Szachach drużynowych w kategorii Szkół Podstawowych. Nowopowstały budynek MCK w Radłowie daje ogromne możliwości jeśli chodzi o organizację tego typu zawodów. Organizowane są tutaj również turnieje brydżowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Wracając do wątku turnieju szachowego, bardzo nam miło, poinformować, że w kategorii Open zwyciężył Wiktor Kryzia z Woli Radłowskiej. Zawodnik ten od wielu lat jest jednym z czołowych graczy w tym regionie. Sukces tym bardziej cieszy, że na swojej drodze turniejowej pokonał bardzo dobrych zawodników, grających zawodowo w 2 ligach, mających bardzo wysoki ranking krajowy. Wiktorowi Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Radłowa – kategoria open

1 miejsce: Wiktor Kryzia - Klub Szachowy Kana Tarnów
2 miejsca: Wojciech Urbański – Klub Szachowy Kana Tarnów
3 miejsce: Piotr Widła – TKKF Drogowiec Kraków

 

Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Radłowa – kategoria młodzieżowiec

1 miejsce: Kacper Niewola – UKS Omega Rzuchowa
2 miejsce: Radosław Kruczek – Zabłędza
3 miejsce: Kamil Kawecki – UKS GONIEC Staniątki

Szczegółowe wyniki:

Open: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4376/results.html?l=pl&tb=10_

Młodzieżowiec: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4375/results.html?l=pl&tb=10_

 

Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody.

Mikołajkowe Szachy w Radłowie

Fot. Maksymilian Pochroń

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.