Pokaż
menu
boczne

Informacje

Program "Czyste Powietrze" - Operator

piątek, 16 lutego 2024

Program "Czyste Powietrze" - Szansa na Poprawę Jakości Życia

Mamy przyjemność poinformować Państwa o nowej inicjatywie na terenie naszej gminy, mającej na celu wsparcie i pomoc w zakresie kompleksowej termomodernizacji budynków i poprawie efektywności energetycznej domów.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w trybie konkursowym wyłonił dla naszego regionu Operatora programu "Czyste Powietrze" -  Stowarzyszenie EkoMonterzy. Stowarzyszenie działa jako Operator na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego, wielickiego i Miasta Tarnów.

Operatorzy programu mają za zadanie wspierać mieszkańców naszej gminy, w całym procesie pozyskiwania dotacji z programu. Pomoc Operatora jest bezpłatna i ma na celu przeprowadzenie beneficjenta przez proces dofinansowania począwszy od wnioskowania o dotację, pomoc w wyborze wykonawcy, realizację przedsięwzięcia, aż do całkowitego jej rozliczenia.

Program działa na zasadzie dofinansowań związanych z termomodernizacją, wymianą źródeł ciepła czy ociepleniem budynków. Jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska i poprawy komfortu życia mieszkańców.

Od dnia 16.02.2024 r. Przedstawiciele Operatora, będą prowadzić konsultacje z mieszkańcami w terenie. W najbliższym czasie zorganizowane zostaną również spotkania informacyjne dotyczące zasad udzielania dotacji z programu Czyste Powietrze.

Jednocześnie prosimy Państwa o rozwagę i ostrożność. W ostatnim czasie na terenie gminy, pojawiło się wielu przedstawicieli firm, podających się za reprezentantów programu. Każda osoba reprezentująca operatora posługuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – wzór poniżej. Prosimy o każdorazową weryfikację na stronie internetowej NFOŚiGW lub kontaktując się bezpośrednio z Urzędem Miejskim w Radłowie pod nr tel.: 14 678 2044 wew. 19

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia EkoMonterzy, które udzieli wszelkich informacji (533 424 830).

Informacja dotycząca konkursu i wyłonienia Operatorów.

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.