59 par z całej Polski zagrało w brydża

środa, 14 lipca 2021

W niedzielę, 11 lipca 2021 r. w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie, odbył się I Wojewódzki Otwarty Turniej Brydża Sportowego Parami, który był kontynuacją wielkich tradycji brydżowych, które w naszej gminie krzewili Arcymistrzowie Czesław Kuklewicz i Józef Pochroń.

W turnieju wzięło udział 59 par brydżowych z całej Polski. Dzięki Współpracy z Panem Krzysztofem Ziewaczem z Tarnowa, który organizuje od 10 lat wczasy brydżowe na terenie naszego Kraju, dotarli do nas zawodnicy między innymi z Gdańska, Łodzi, Warszawy, Poznania oraz innych polskich miast. Zawodnicy rozegrali 30 partii. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Polskiego Związku Brydżowego. Pomiędzy partiami zawodnicy oraz osoby towarzyszące mogli skosztować regionalnych potraw pięknie przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Radłowie – „Radłowski Gryf”. W godzinach popołudniowych na zaproszenie Pań z Koła Gospodyń, Miejskie Centrum Kultury odwiedził Pan Andrzej Krzywy, który był gwiazdą wieczoru podczas pikniku charytatywnego odbywającego się w godzinach wieczornych w radłowskim parku. Pan Andrzej oprócz skosztowania specjałów regionalnych chętnie robił sobie zdjęcia z zawodnikami oraz Panem Burmistrzem Zbigniewem Mączką, który wystąpił w  specjalnym garniturze brydżowym  wzbudzającym ogromne zainteresowanie wśród przybyłych zawodników oraz gości. Na zakończenie rozgrywek Burmistrz Zbigniew Mączka wraz z Krzysztofem Ziewaczem, wręczyli najlepszym zawodnikom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie, które realizowało projekt o nazwie I Wojewódzki Otwarty Turniej Brydża Sportowego Parami. Pragniemy podziękować wszystkim organizatorom za wkład w tegoroczny turniej, który już dziś można uznać za historyczny. Dziękujemy również wszystkim zawodnikom, którzy podczas turnieju przekazali do puszki datki na leczenie chorego Kuby. Nie sposób również nie podziękować osobie Tadeusza Urbanka, który od lat jako rodowity Radłowianin wspiera organizację tego typu turniejów na terenie naszej Gminy. Tegoroczny turniej to już historia. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu zapraszamy za rok na kolejne rozgrywki.

Wyniki tegorocznego turnieju:
I miejsce: Halina Samborek i Wacław Mizera.
II miejsce: Bernard Jadczak i Andrzej Biliński
III miejsce: Dariusz Sosin i Mariusz Kita

Puchar dla najlepszej radłowskiej pary odebrali: Helena Hady i Zbigniew Mączka.

59 par z całej Polski zagrało w brydża

Fot. Maksymilian Pochroń

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.