Pokaż
menu
boczne

Aktualności

20-lecie Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybysławice i Pasieka Otfinowska”

środa, 03 lipca 2024

22 czerwca miał miejsce jubileusz 20 – lecia Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybysławice i Pasieka Otfinowska”, które jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Akcji III Most w Przybysławicach oraz Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Przybysławicach. Następnie zaproszeni Goście, Członkowie Stowarzyszenia, Społeczność szkolna oraz Mieszkańcy Przybysławic i Pasieki Otfinowskiej udali się do szkoły.
Na początku głos zabrał Wiesław Głowa Prezes Stowarzyszenia, który przywitał wszystkich zgromadzonych na przyszkolnym placu oraz przedstawił działalność Stowarzyszenia na przestrzeni lat.

Głos zabrali ponadto Mateusz Borowiec Burmistrz Radłowa, Krzysztof Wójcik Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie, Barbara Marcinkowska Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Tadeusz Seremet były Dyrektor Szkoły i Przedszkola, a obecnie Członek Zarządu Stowarzyszenia, Monika Wybraniec Dyrektor Szkoły i Przedszkola, Klaudia Lipnicka Przewodnicząca Rady Rodziców.

Następnie Prezes Stowarzyszenia wręczył podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania jubileuszu, a byli to: pani Radna Małgorzata Woźniak, Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola, Koło Gospodyń Wiejskich „Nad Stawem”, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasieczanki”, OSP w Przybysławicach, OSP w Pasiece Otfinowskiej, Piekarnia „U Michała”, ksiądz Wojciech Janczura, pan Józef Burzawa.

Później nastąpiła część artystyczna. Wystąpili: przedszkolaki, uczniowie, absolwenci, rodzice oraz przyjaciele szkoły i przedszkola, którzy pięknie zaprezentowali się, tańcząc, śpiewając, grając na różnych instrumentach muzycznych.

Po tej części zaczął się festyn. Dzieci miały okazję skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w zabawach zaproponowanych przez animatorki i innych atrakcjach, takich jak malowanie twarzy. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowany był także poczęstunek. Popołudnie i wieczór minęły na wspólnym świętowaniu w miłej atmosferze.

 

Monika Wybraniec

Galeria

Fot. Norbert Nykiel oraz Angelina Kowalska

r

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.