Ważne informacje odnośnie koronawirusa

środa, 11 marca 2020

W ślad za decyzjami i apelami Rządu związanymi z zagrożeniem koronawirusem, Burmistrz Radłowa przekazuje ważne informacje.

Odwołane zajęcia w placówkach oświatowych.

Od poniedziałku, tj. 16 marca 2020 roku przez kolejne dwa tygodnie zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe w gminie Radłów (przedszkola i szkoły).

Do piątku tj. 13 marca 2020 roku otwarte będą świetlice. Rząd apeluje, aby jednak nie posyłać dzieci do szkół już od jutra tj. 12 marca 2020 roku. Od jutra również zostają zamknięte kina, muzea oraz wszystkie inne placówki kulturalne na terenie kraju.

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Komunikat MEN (pdf)

Ogranicz spotkania towarzyskie!

Minister zdrowia apeluje również, aby ograniczać spotkania towarzyskie. Młodzież powinna pozostać w swoich domach, bez spotkań ze znajomymi i rodziną.

Wydarzenia kulturalne odwołane!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, z dniem dzisiejszym tj. 11 marca 2020 roku odwołuję wszystkie wydarzenia kulturalne jakie miały się odbyć w naszych placówkach w najbliższym czasie. Decyzja o ich przesunięciu zostanie podjęta po ustaniu zagrożenia. Odwołuję również wszystkie zajęcia rekreacyjne (kursy tańca, aerobiku fitness itp.) organizowane w obiektach gminnych tj. szkołach, stadionach, Domach Kultury i Remizach OSP.

Zebrania z mieszkańcami odwołane!

Odwołuję spotkania z mieszkańcami oraz zebrania wiejskie.

Osoby powracające z zagranicy

Mieszkańców gminy powracających z zagranicy prosimy o pozostanie w najbliższym czasie w domach, a w przypadku objawów choroby lub kontaktu z osobą zakażoną powiadomienie telefoniczne najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej (tel. 14 621 70 97).

Załatwianie spraw w urzędzie

W odniesieniu do Urzędu Miejskiego w Radłowie, prosimy w miarę możliwości o załatwianie spraw w formie elektronicznej (ePUAP) lub telefonicznie (tel: 14 678 220 44, fax 14 678 28 18), a także ograniczenie lub odłożenie na późniejszy termin osobistych wizyt w urzędzie.

Przypominamy również o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy klientami urzędu podczas oczekiwania na załatwienie sprawy.

Apeluję o zachowanie spokoju, ale przede wszystkim rozsądek i stosowanie się do wskazówek zamieszczanych na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i www.gminaradlow.pl

Szczególną opieką proszę objąć osoby starsze i chore, gdyż one są w tym momencie najbardziej narażone na infekcję.

Zbigniew Mączka
Burmistrz Radłowa

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.