Sportowa Gmina

stat4u

PDF Drukuj Email
   poniedziaÅ‚ek, 31 sierpnia 2015 14:08
VII Derby Gminy Rad?ów dla Rad?ovii Rad?ów30 sierpnia 2015 odby?y si? ju? VII debry naszej Gminy. W spotkaniu zmierzy?y si? zespo?y Rad?ovii Rad?ów i LUKS Woli Rad?owskiej. Tym razem zespó? Rad?ovii, ju? jako prawowity gospodarz, móg? go?ci? zespó? z Woli Rad?owskiej na swoim nowo otwartym stadionie. Mecz od samego pocz?tku zapowiada? si? emocjonuj?co, gdy? spotyka?y si? w nim dwie jak dot?d nie pokonane dru?yny. Tradycyjnie pojedynek derbowy zgromadzi? na trybunach spor? grup? sympatyków obydwu zespo?ów. Pojedynek zacz?? si? od ofensywnych ataków zespo?u z Woli Rad?owskiej. Dynamiczne akcje prowadzone skrzyd?ami sprawia?y gospodarzom mnóstwo problemów i tak w jednej z nich stu procentow? sytuacj? zmarnowa? Krzysztof Smole?, który przegra? sytuacj? sam na sam z Mi?oszem Wadasem. Po pierwszych 10 minutach obudzi? si? zespó? z Rad?owa, kilka sk?adnych akcji pozwoli?o nabra? pewno?ci siebie i to gospodarze coraz cz??ciej zacz?li zagra?a? bramce strze?onej przez Tomasza Pi?t?. W 15 minucie spotkania pad?a pierwsza i jak si? pó?niej okaza?o jedyna bramka tego meczu. Strzelcem okaza? si? Maksymilian B?k, który wyko?czy? sk?adn? akcj? ca?ego zespo?u. Do przerwy gra toczy?a si? pod dyktando Rad?ovi, która chcia?a i?? za ciosem i strzeli? jeszcze jedn? bramk?. Niestety brak skuteczno?ci i bardzo dobra postawa w bramce Tomasza Pi?ty sprawi?y ?e wynik si? nie zmieni?. Druga po?owa to zdecydowany napór Woli Rad?owskiej. Wiele sk?adnych akcji sprawi?o, ?e coraz to wi?cej pracy mia? bramkarz Rad?ovii. Panuj?cy upa? i ci??kie warunki gry dawa?y si? zawodnikom we znaki. Na trybunach brylowali kibice Rad?ovii, którzy swoim dopingiem wspierali walcz?cych zawodników. Mecz zako?czy? si? wynikiem 1:0 dla Gospodarzy co pozwoli?o im na utrzymanie statusu dru?yny niepokonanej w tym sezonie rozgrywek A klasy. To pierwsze w tym sezonie Derby naszej Gminy. W zwi?zku z awansem Biskupic Rad?owskich, w tym roku pojedynków derbowych czeka nas wi?cej ni? w ubieg?ym sezonie.

Poni?ej prezentujemy terminy najbli?szych spotka? derbowych które odb?d? si? w tym roku na terenie naszej Gminy: