B?ogos?awiona Karolino, ?wie? nam przyk?adem...

piÄ…tek, 23 października 2015 10:44

Zapraszamy Uczniów i Nauczycieli  oraz inne Osoby do  udzia?u w XIII Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym "B?ogos?awiona Karolino, ?wie? nam przyk?adem..." . Has?o tegorocznego konkursu: B?ogos?awieni mi?osierni, albowiem oni mi?osierdzia dost?pi?… (Mt  5, 8).

Uczestników prosimy o wyra?enie przy pomocy tekstu poetyckiego lub obrazu w?asnych refleksji nawi?zuj?cych do  has?a konkursu. Jury szczególnie doceni ciekawe pomys?y i osobiste przemy?lenia. Dla u?atwienia interpretacji tematu podajemy zagadnienia, które mog? by? inspiracj? dla uczestników konkursu:
  1. Przebaczenie odnawia ka?dego cz?owieka.
  2. Mi?osierdzie spotkaniem ponad podzia?ami.
  3. Trzeba spojrzenia mi?o?ci, aby dostrzec obok siebie brata… Jan Pawe? II
  4. B?ogos?awiona Karolina przyk?adem troski o drugiego cz?owieka.
  5. Bóg nas wzywa przez potrzebuj?cych.
  6. Nasze misyjne zaanga?owanie.

Formy konkursowe:

• praca plastyczna – format i technika dowolna,
  • prace poetyckie

Prace b?d? oceniane w kategoriach wiekowych:

• klasy 0-III szko?y podstawowe – (tylko praca plastyczna);
  • klasy IV-VI szko?y podstawowe (praca plastyczna lub tekst poetycki);
  • gimnazja (praca plastyczna lub tekst poetycki);
  • szko?y ponadgimnazjalne (praca plastyczna  lub tekst poetycki);
  • doro?li (praca plastyczna  lub tekst poetycki).

Cele konkursu:

1. Przybli?enie postaci B?. Karoliny Kózkówny jako wzoru do na?ladowania.

2. Poznanie idea?ów i warto?ci, którymi kierowa?a si? w codziennym ?yciu i podczas walki o swoj? wolno?? i godno??.

3. Rozwijanie wyobra?ni i twórczego my?lenia u dzieci i m?odzie?y oraz doros?ych.

Regulamin konkursu

Zg?oszenia udzia?u w konkursie wraz z podpisanym o?wiadczeniem i podpisanymi pracami konkursowymi nale?y przes?a? lub dostarczy? osobi?cie do dnia 08 stycznia 2016 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Zespó? Szkolno – Przedszkolny
Publiczne Gimnazjum im. B?. Karoliny Kózkówny w Woli Rad?owskiej 67
33 –133 Wa? –Ruda,
telefon: 14 6782038
  • Prace powinny by? na odwrocie podpisane w sposób wyra?ny i trwa?y (pisak niezmywalny). Nie nale?y ich sk?ada? i rolowa?. Mile widziana oprawa w passe – partout.
  • Prace poetyckie nale?y przes?a? w formie pisemnej oraz  je?li to mo?liwe w elektronicznej na adres poczty szkolnej:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Laureaci zostan? powiadomieni o wynikach konkursu  telefonicznie lub listownie.
  • Prace niezgodne z wymogami regulaminu (niesamodzielne, plagiaty, publikowane wcze?niej, uczestnicz?ce w innych konkursach lub zniszczone w transporcie)  b?d? zdyskwalifikowane.
  • Prace przechodz? na w?asno?? organizatorów konkursu i nie b?d? zwracane autorom.
  • Decyzje Jury konkursu s? ostateczne.
  • Og?oszenie wyników i wr?czenie nagród – 11  marca 2016 r. o godzinie 1000 w Publicznym Gimnazjum  w Woli Rad?owskiej

Zapraszamy!

Organizatorzy konkursu zach?caj? dzieci, m?odzie? i osoby doros?e do zapoznania si? z Katechizmem Ko?cio?a Katolickiego, z Uczynkami mi?osiernymi co do cia?a,  Uczynkami mi?osiernymi co do duszy oraz z materia?ami publikowanymi na stronie internetowej

www.zspwolaradlowska.pl ,   http://www.pz.lap.pl ,   http://www.sce.pl, www.gminaradlow.pl