Informacja o realizowanych projektach w ramach Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki 2007-2013.

piÄ…tek, 05 października 2012 10:52

UE

Informacja o realizowanych projektach w ramach Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki 2007-2013.

Projekt „Rozszerzamy wiedz? i umiej?tno?ci”

Program Operacyjny Kapita? Ludzki 2007-2013
Priorytet IX. Rozwój wykszta?cenia i kompetencji w regionach
Poddzia?anie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dost?pie do edukacji oraz zmniejszanie ró?nic w jako?ci us?ug edukacyjnych

Od stycznia 2011 roku w Szko?ach Podstawowych na terenie Gminy Rad?ów realizowany by? projekt „Rozszerzamy wiedz? i umiej?tno?ci”. Projekt wspó?finansowany ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.
Od lutego 2011r. do czerwca 2012r w Szko?ach Podstawowych odbywa?y si? zaj?cia dodatkowe z: pedagogiem, j?zyka angielskiego, j?zyka polskiego, matematyki, przyrody, informatyki, gimnastyki korekcyjnej, nauczania zintegrowanego, zaj?cia sportowe, zaj?cia dydaktyczno-wyrównawcze z j?zyka angielskiego, j?zyka polskiego, matematyki, przyrody. Zrealizowano wszystkie zaj?cia dla uczniów /uczennic, odby?o si? 50 wycieczek min do Krakowa (na warsztaty j?zykowe, spektakle teatralne, do ZOO, Aqarium, ogrodu botanicznego, parku wodnego, ogrodu do?wiadcze? na wystaw? interaktywn?, ?wiat Zmys?ów, zwiedzanie miasta), Warszawy (na spektakl teatralny), Stró?, Inwa?du, Zator, Zalipia, Tarnowa, Chorzowa, w Góry ?wi?tokrzyskie, w Pieniny, do Kielc na mecz pi?ki r?cznej oraz obóz wieloprzedmiotowy nad morze (Malbork – Gdynia – Gda?sk - Sopot).
Na pocz?tku realizacji projektu uczniowie otrzymali materia?y papiernicze i podr?czniki, nauczyciele i szko?y pomoce min tablice interaktywne, laptopy, mikroskopy, programy multimedialne. Zaj?cia prowadzone by?y z nowoczesnymi metodami z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.
Realizacja projektów to praca zespo?owa, dzi?ki której cele szczegó?owe i cele ogólne projektu zosta?y zrealizowane. Osi?gni?to wszystkie zak?adane wska?niki. Zespó? projektowy sk?ada podzi?kowania za wspó?prac? przy realizacji projektu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi M?czka, Dyrektorom Szkó? Podstawowych w których realizowany by? Projekt, Panu Kierownikowi ZOSiP Konradowi Rudzi?skiemu i Wszystkim Nauczycielom zaanga?owanym w realizacj? projektu.

Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów

Projekt „Potrafi? wi?cej - zaj?cia dla uczniów i uczennic szkó? podstawowych klas I-III z terenu Gminy Rad?ów”
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkó? podstawowych
Priorytetu IX Rozwój wykszta?cenia i kompetencji w regionach
Dzia?anie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jako?ci us?ug edukacyjnych ?wiadczonych w systemie o?wiaty
Poddzia?anie 9.1.2: Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dost?pie do edukacji oraz zmniejszenie ró?nic w jako?ci us?ug edukacyjnych
Program Operacyjny Kapita? Ludzki

Od 1.02.2012r do 31.05.2013r. realizowany jest projekt „Potrafi? wi?cej - zaj?cia dla uczniów i uczennic szkó? podstawowych klas I-III z terenu Gminy Rad?ów”
Od wrze?nia 2012r. w Szkole Podstawowej w Rad?owie, Woli Rad?owskiej i Zabawie realizowane b?d? zaj?cia dodatkowe dla uczniów/uczennic z trudno?ciami w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiej?tno?ci matematycznych, z zaburzeniami rozwoju mowy, z wadami postawy, zaj?cia dla uczniów/uczennic szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych oraz wyjazdy na basen do D?browy Tarnowskiej.
Udzia? Beneficjentów w zaj?ciach jest bezp?atny.
Wszystkich informacji udziela Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów oraz Dyrektorzy Szkó? Podstawowych.
Zapraszamy uczniów/uczennice do udzia?u w zaj?ciach.

Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów
przydatne linki: