ePUAP Profil Zaufany

wtorek, 01 wrzeÅ›nia 2015 12:26
Zobacz do czego s?u?y Profil Zaufany ePUAP Profil Zaufany

Jak za?o?y? Profil Zaufany

1. Aby z?o?y? wniosek o Profil Zaufany (PZ) nale?y posiada? konto na ePUAP Zarejestruj si? Podaj?c przy rejestracji konta ePUAP numer PESEL wniosek o Profil Zaufany zostanie automatycznie z?o?ony i wystarczy jedynie uda? si? w ci?gu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ - potrzebny b?dzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji to?samo?ci.

2. W przypadku nie podania numeru PESEL podczas rejestracji konta ePUAP nale?y zalogowa? si? na konto Zaloguj si?, wybra? opcj? Moje konto (górny prawy róg) > Wybra? zak?adk? Moje profile zaufane > Wybra? funkcj? Z?ó? wniosek

A.      Poda? dane w tym PESEL, wybra? metod? autoryzacji podpisu PZ (mail albo SMS);
B.      Klikn?? Sprawd? poprawno?? (metody autoryzacji) i wpisa? przes?any kod autoryzacji (z maila lub SMS);
C.      Wys?a? wniosek klikaj?c 'Z?ó? wniosek' albo wybra? opcj? Samozaufania aby dokona? weryfikacji certyfikatem kwalifikowanym (bez wizyty w puncie potwierdzania PZ);
D.      System potwierdzi komunikatem z?o?enie wniosku oraz na mail przyjdzie potwierdzenie, ?e wniosek o Profil Zaufany zosta? z?o?ony.

3. Je?eli nie zosta?a wybrana opcja samozaufania nale?y uda? si? w ci?gu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ - potrzebny b?dzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji to?samo?ci.

Zarz?dzenie Nr 2.2014 Burmistrza Rad?owa z dnia 7 stycznia 2015 r. w sprawie utworzenia i zasad dzia?ania Punktu Potwierdzaj?cego Profile Zaufane elektronicznej Platformy Us?ug Administracji Publicznej (ePUAP) w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie.
Procedura dzia?ania Punktu Potwierdzaj?cego profile zaufane ePUAP w Urz?dzie Miejski w Rad?owie
Procedura zarz?dzania profilami zaufanymi ePUAP w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie
Procedura nadawania uprawnie? do potwierdzania, przed?u?ania wa?no?ci i uniewa?niania profili zaufanych ePUAP w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie

Punkt potwierdzania profilu zaufanego zosta? utworzony w ramach projektu „Wdro?enie standardów ?wiadczenia elektronicznych us?ug publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchos?awice, Ple?na, Rad?ów, Szczurowa, Zakliczyn” wspó?finansowanego przez Uni? Europejsk? w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.