www.gminaradlow.pl SPORT KS Niwka z awansem do A klasy

wtorek, 23 czerwca 2015 20:31
KS Niwka z awansem do A klasy

Marzenia si? spe?niaj?. Kilka sezonów temu, gdy klub sportowy z Niwki zaczyna? rywalizacj? ligow? zg?aszaj?c si? do rozgrywek B klasy nikt si? nie spodziewa?, ?e w tak szybkim czasie powstanie dru?yna, która b?dzie bi? si? o awans do wy?szej klasy rozgrywkowej z bardziej utytu?owanymi zespo?ami z regionu. M?ody, ambitny zespó? pod wodz? do?wiadczonego trenera Krzysztofa Paleja z roku na rok budowa? coraz to mocniejsz? dru?yn? o której zawsze mówi?o si?, ?e gra dla przyjemno?ci, dla mile sp?dzanego czasu.

Dzia?acze KS Niwka od pocz?tku istnienia klubu nie stawiali zawodnikom wysokich celów do osi?gni?cia, liczy?a si? dobra zabawa. Zespó? KS Niwka to po??czenie m?odo?ci z do?wiadczeniem, które zaprocentowa?o sukcesem w postaci awansu. Zawodnicy w przeci?gu ca?ego sezonu tylko 2 razy doznali goryczy pora?ki, odnotowali równie? 4 remisy i odnie?li a? 16 zwyci?stw. Warto podkre?li?, ?e zespó? nie dozna? ani jednej pora?ki graj?c wyjazdowe spotkania i to najprawdopodobniej okaza?o si? kluczowym elementem w wygranej w lidze. Emocje towarzyszy?y zawodnikom od samego pocz?tku rozgrywek a? do ostatniego meczu. W stawce dru?yn, które mia?y szanse na wygranie ligi na koniec sezonu pozosta?y tylko 2 zespo?y, które dzieli? jeden punkt i do samego ko?ca rywalizacji nie by?o wiadomo kto osi?gnie upragniony awans. Bezpo?redni rywal do awansu, czyli dru?yna Or?a Lisia Góra, w przed ostatniej kolejce zawita?a na stadion w Niwce aby wygra? mecz i automatycznie uzyska? awans do A klasy. Mecz by? bardzo wyrównany i zako?czy? si? wynikiem 0:0. W zwi?zku z tym, ?e w Niwce nast?pi? podzia? punktów, kwestia awansu mia?a si? rozstrzygn?? w ostatniej kolejce. Dru?yna z Lisiej Góry rozgromi?a na w?asnym stadionie zespó? LKS D?bina ??towska 6:0 i oczekiwa?a na ko?cowy wynik z meczu Wi?ckowi Wi?ckowice i KS Niwka. Mecz w Wi?ckowicach zacz?? si? dla naszego klubu bardzo nerwowo, ka?dy z zawodników wiedzia?, ?e tylko zwyci?stwo daje upragniony awans. Pod koniec pierwszej po?owy a dok?adnie w 37 minucie Jakub Lisiak da? prowadzenie Niwce i wydawa?o by si? troch? spokoju. Niestety pod koniec regulaminowego czasu gry pierwszej po?owy gospodarze zdobyli bramk? i do przerwy by?o 1:1. Druga po?owa to nowy duch dru?yny z Niwki i pot??na determinacja aby osi?gn?? ko?cowy sukces. Od samego pocz?tku ogromny napór na bramk? przeciwnika. Bardzo dobrze kierowa? gr? ofensywn? Micha? Bojdo który kilka razy by? bliski zdobycia bramki. Po krótkim czasie uda?o si? nareszcie strzeli? bramk? Rados?awowi Wi?niowskiemu i to Niwka po raz kolejny obj??a prowadzenie. Dru?yna Krzysztofa Paleja posz?a za ciosem i uda?o si? zdoby? kolejn? bramk?, a po raz drugi na list? strzelców wpisa? si? niezawodny Jakub Lisiak. Awans by? ju? na wyci?gni?cie r?ki,  decyduj?cy cios zada? dru?ynie z Wi?ckowic sam Trener Krzysztof Palej, który zdobywaj?c bramk? ustali? ko?cowy wynik meczu na 1:4 dla zespo?u z Niwki. Wraz z ko?cowym gwizdkiem zapanowa?a euforyczna rado??, pola? si? szampan kibice, dzia?acze oraz przede wszystkim zawodnicy odta?czyli taniec rado?ci który dla klubu oznacza? upragniony AWANS !!! Ojców sukcesu z pewno?ci? jest wielu, ale tym najwa?niejszym bez w?tpienie jest Trener Krzysztof Palej, zbudowa? co? z niczego i odda? si? temu w ca?o?ci aby stworzy? dru?yn? na miar? awansu do wy?szej klasy rozgrywkowej. Z tego miejsca nale?y równie? podzi?kowa? wszystkim dzia?aczom, sponsorom, Panu Burmistrzowi Zbigniewowi M?czce za wspieranie klubu w dzia?aniach i ci?g?ym rozwoju. Historia zrodzi?a si? na naszych oczach i oto kolejny klub do??czy do Woli Rad?owskiej, Rad?owa oraz Biskupic Rad?owskich, którym awans równie? uda?o si? wywalczy? w tym sezonie. Dzi?kujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili si? do tego Awansu. Zach?camy do dalszego wspierania i kibicowania klubowi w wy?szej klasie rozgrywkowej. Pami?tajmy, ?e marzenia si? spe?niaj? i aby osi?gn?? sukces trzeba do tego d??y? z pe?n? determinacj?, a nagrod? b?d? takie pi?kne chwile jakie teraz nast?pi?y dla ca?ej spo?eczno?ci klubu KS NIWKA.

Tabela: Klasa B 2014/2015, grupa: Tarnów V

Fotorelacja ze spotkania