www.gminaradlow.pl SPORT Gminne Zawodny w Pi?k? No?n? Szkó? Podstawowych

czwartek, 07 maja 2015 20:48
Gminne Zawodny w Pi?k? No?n? Szkó? PodstawowychDnia 6 maja w Zabawie odby?y si? zawody gminne w pi?k? no?n? szkó? podstawowych. W zawodach wzi??o udzia? 6 szkó? z Rad?owa, Woli Rad?owskiej, Zabawy, Zdrochca, Przybys?awic oraz Niwki. Dru?yny zosta?y podzielone na grupy w których rozegrano mecze systemem „ka?dy z ka?dym”. Pocz?tek zawodów nie zapowiada? emocji gdy? w pierwszych 4 meczach pad?o tylko 2 bramki. Ostatnie 2 mecze grupowe dostarczy?y ju? znacznie wi?cej emocji i przede wszystkim bramek. Bardzo du?? ambicj? wykazali si? uczniowie z malutkiej Szko?y Podstawowej w Zdrochcu, którzy awansowali do pó?fina?u. Warto podkre?li? ?e w dru?ynie tej wyst?powa?a jedna dziewczynka która w niczym nie odstawa?a gr? od swoich kolegów z boiska. W pó?fina?ach spotka?y si? dru?yny Woli Rad?owskiej, Rad?owa, Zabawy i Zdrochca. Pierwszy pó?fina? by? bardzo jednostronny, dru?yna Rad?owa pokona?a bardzo wysoko zespó? z Woli Rad?owskiej bo a? 7:0. Drugiego finalist? wy?oni?y dopiero rzuty karne. Ambitnie walcz?cy zespó? ze Zdrochca musia? uzna? wy?szo?? ekipy gospodarzy, przegrywaj?c mecz w karnych 2:0. W meczu o 3 miejsce, Zdrochec zmierzy? si? z dru?yn? z Woli Rad?owskiej, pokonuj?c j? 1:0, sprawi? tym samym wielk? niespodziank? melduj?c si? na najni?szym stopniu podium.

Wielki fina? to starcie zespo?u gospodarzy z Zabawy z dru?yn? z Rad?owa. Sporo sytuacji bramkowych, energiczna gra i pi?kna bramka Maksymiliana Jurka z rzutu wolnego, tak w skrócie wygl?da? ten mecz. Mistrzami Gminy Szkó? Podstawowych zosta?a dru?yna z Rad?owa, która b?dzie reprezentowa? nasza gmin? w zawodach powiatowych. Warto podkre?li? ?e w zawodach tych pojawi?o si? bardzo du?o zawodników na co dzie? trenuj?cych w Miejsko-Gminnej Akademii Sportu. Poziom zawodów by? naprawd? wysoki co rzutuje na przysz?o?? i dalszy rozwój tych m?odych zawodników.
Kolejne zawody ju? w Pi?tek, tym razem do walki przyst?pi? zespo?y ze szkó? gimnazjalnych. Pocz?tek zawodów o godzinie 9.15 na boisku „Orlik” w Zabawie. Zapraszamy.

Wyniki:

1 mecz : Zdrochec – Wola Rad?owska – 0:0
2 mecz : Zdrochec – Niwka – 0:0
3 mecz : Wola Rad?owska – Niwka - 3:1

1 mecz : Rad?ów – Przybys?awice - 2:0
2 mecz : Rad?ów – Zabawa – 0:0
3 mecz : Przybys?awice – Zabawa – 0:6

1 Pó?fina? : Wola Rad?owska – Rad?ów - 0:7
1 Pó?fina? : Zabawa – Zdrochec – 1:1 ( 2:0 k )

Mecz o 3 miejsce:
Zdrochec – Wola Rad?owska 1:0