IX Koncert Kol?d i Pastora?ek

czwartek, 13 stycznia 2011 21:08

Tak jak wiede?skie noworoczne koncerty, tak i rad?owski koncert Kol?d i Pastora?ek sta? si? ju? noworoczn?, tradycyjn? i oczekiwan? atrakcj? muzyczn?. Do pi?knej dziewi?tnastowiecznej auli Pa?acu Dola?skich przyby?a rekordowa ilo?? osób. Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie, Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych oraz „Grupa pod Grusz?” przygotowali na muzyczny wieczór wiele atrakcyjnych i ró?norodnych artystycznych prezentacji. Na scenie wyst?pi? zespó? „Niecieczanie” z Niecieczy, m?ody, rad?owski zespó? „Strych”, znany w regionie big band „JazzDa Band” wraz z Chórem M?odzie?owym oraz „Grupa pod Grusz?”. Na koniec atrakcyjnego wieczoru muzycznego zaprezentowa? si? tarnowski zespó? „Concentus” kierowany przez Piotra Kuczka. Sepstet wokalny zaprezentowa? a’capella tradycyjne kol?dy, które aplauzem przyj?te zosta?y przez wymagaj?c? miejsk? publiczno??. Fina?em koncertu by?o wspólne za?piewanie staropolskiej kol?dy „Bóg si? rodzi”. Ca?o?? koncertu poprowadzi? z lekko?ci? i subtelnym humorem Pawe? Jachimek. Inicjatorami noworocznych koncertów, które odbywaj? si? od 2003 roku s? cz?onkowie „Grupy pod Grusz?”: Pawe? Jachimek, Grzegorz Gawe?ek i Tadeusz Kowal. Tradycj? koncertów jest te? zbiórka pieni?dzy na cele charytatywne. W tym roku zebrano blisko dwa tys. z?otych. W koncercie udzia? wzi?li m.in.: burmistrz miasta Zbigniew M?czka, przewodnicz?cy Rady Miasta Piotr Kapera, ksi?dz proboszcz Janusz Maziarka oraz radny Rady Powiatu, Marek Podraza. Gospodarzem spotkania by? dyrektor Józef Trytek.