II Miko?ajkowy Turniej Szachowy

piÄ…tek, 11 grudnia 2015 21:00
II Miko?ajkowy Turniej SzachowyW Sobot? na Sali Gimnastycznej w Woli Rad?owskiej rozegrano II Miko?ajkowy Turniej Szachowy. Zawody te ju? tradycyjnie przyci?gn??y do naszej gminy wielu sympatyków tej dyscypliny sportu. G?ównym s?dzi? zawodów by? pan Wies?aw Kasperek – s?dzia klasy pa?stwowej, który skrupulatnie czuwa? nad prawid?owo?ci? rozgrywania zawodów. Pierwotnie mia? zosta? rozegrany jeden turniej w nast?puj?cych kategoriach: Szko?y Podstawowe, Gimnazjum, Szko?y ?rednie oraz Kategoria OPEN. Po weryfikacji zg?osze? zawodników organizatorzy wraz z s?dzi? g?ównym postanowili rozegra? dwa jednocze?nie odbywaj?ce si? turnieje. Decyzja ta zosta?a podj?ta w zwi?zku z tym ?e, w kategorii m?odzie?owej zg?oszonych zosta?o 33 zawodników, natomiast w kategorii OPEN 22 zawodników. Zawody zosta?y rozegrane na dystansie dziewi?ciu pi?tnastominutowych rund. Na zwyci?zców poszczególnych kategorii czeka?y szklane statuetki oraz puchary za klasyfikacj? generaln?. Organizatorzy rozdali równie? dwie nagrody specjalne dla najstarszego i najm?odszego zawodnika turnieju. Tutaj mia?o miejsce zdarzenie bezprecedensowe gdy?, ró?nica pomi?dzy najm?odszym a najstarszym zawodnikiem wynosi?a a? 83 lata ! W czasie trwania turnieju mo?na by?o skorzysta? z bufetu a tu? po godzinie 12 nast?pi?a przerwa obiadowa na której zawodnicy mogli posili? si? pyszn? pizz? . Na najm?odszych uczestników a tak?e na tych troszk? starszych na zako?czenie zawodów czeka?a mi?a niespodzianka. Ka?dy z uczestników otrzyma? paczk? ?wi?teczn? pozostawion? przez ?wi?tego Miko?aja, który w ten pi?kny s?oneczny dzie? przeje?d?a? niew?tpliwie przez Wol? Rad?owsk?.II Miko?ajkowy turniej ju? za nami, po wielkich emocjach wszyscy zawodnicy zadeklarowali ?e w nast?pnym roku równie? wystartuj? w kolejnej edycji tych zawodów.

Fotorelacja Kamil Sobota, ?ukasz Pochro?

Organizatorami Turnieju byli:
Burmistrz Miasta Rad?owa