"Najlepsi z najlepszych"

wtorek, 08 grudnia 2015 20:28

"Najlepsi z najlepszych"

W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej 8 grudnia odby?o si? spotkanie finalizuj?ce budow? kolejnego etapu kanalizacji sanitarnej w gminie Rad?ów. W uroczysto?ci udzia? wzi?li przedstawiciele samorz?du lokalnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ?rodowiska w Krakowie oraz firm realizuj?cych zadanie. Spotkaniu towarzyszy?y wyst?pienia zaproszonych go?ci, prezentacja multimedialna dot. budowy kanalizacji oraz wyst?p zespo?u Celebrations z Publicznego Gimnazjum w Rad?owie.

- Jeste?cie najlepsi z najlepszych. W historii WFO?, w historii Polski nikt w takim tempie, w tak krótkim czasie nie wybudowa? tylu kilometrów sieci wodno – kanalizacyjnej. Jako Ma?opolanie jeste?my dumni, ?e uda?o si? zrealizowa? tak wielkie przedsi?wzi?cie. Przyznam, ?e mia?am pewne obawy przed podpisaniem umowy. To Pa?stwa zas?uga, ?e uda?o si? zrealizowa? tak powa?ne przedsi?wzi?cie w tak krótkim czasie, bo nie zawsze budowa sieci kanalizacyjnej budzi taki entuzjazm jak w pa?stwa miejscowo?ci. Gratuluj? panu burmistrzowi, jednostce realizuj?cej projekt, wykonawcom, mieszka?com i ?ycz? by?my tak pomy?lnie rozliczyli ten projekt jak pomy?lnie go zbudowali?my - tymi s?owami zwróci?a si? do uczestników spotkania prezes WFO? w Krakowie Ma?gorzata Mruga?a.

- Jeste?my ?wiadkami jednego z najwa?niejszych wydarze? w gminie Rad?ów w ci?gu ostatnich dekad, poniewa? jest to projekt unijny o najwy?szej kwocie dofinansowania i najwi?kszej kwocie realizacji. Dzisiaj mo?emy si? cieszy? z realizacji najwi?kszego przedsi?wzi?cia jakim jest projekt kanalizacji sanitarnej w ca?ej aglomeracji rad?owskiej. Nie boimy si? wyzwa?, jeste?my po to, by realizowa? marzenia ludzi, realizujemy projekt, by wi?cej mieszka?ców mia?o dost?p do kanalizacji centralnej – z satysfakcj? podkre?la? burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka.

Kasia Baran, fot. Zbigniew Marcinkowski