Koncert Miko?ajkowy w Marcinkowicach

poniedziaÅ‚ek, 07 grudnia 2015 11:56
Koncert Miko?ajkowyW dniu 6 grudnia, w dniu ?w. Miko?aja w Marcinkowicach odby? si? koncert Miko?ajkowy, który by? pierwszym wydarzeniem z cyklu spotka? organizowanych w naszej gminie pn. „z kultur? w so?ectwie”. Go?ciem honorowym tego spotkania by? oczywi?cie Miko?aj, który bacznie przys?uchiwa? si? wszystkim wyst?pom zaproszonych go?ci. Wieczór Miko?ajkowy swoj? obecno?ci? zaszczyci? p. Burmistrz Zbigniew M?czka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie p. Barbara Marcinkowska, przewodnicz?cy Rady Miejskiej p. Piotr Kapera oraz gospodyni tego wydarzenia p. so?tys Lucyna Wódka. Na scenie zaprezentowa? si? Zespó? Regionalny „Maili Rad?owianie”, duet Dorota i Maciek Kalita, finalista konkursu „Wiecznie ?ywi” Krzysztof Tyrcha oraz tancerze Fundacji Edukacji i Rozwoju Ta?ca „LATINO”: Oliwia Skiba i Kamil Puskarz oraz Adrianna Liro i Dominik Nowak. Bardzo nam mi?o, ?e na to spotkanie przysz?o tak wielu mieszka?ców Marcinkowic ale równie? osób z innych miejscowo?ci naszej gminy – sala „p?ka?a w szwach”. Po zako?czeniu wyst?pów artystycznych Miko?aj rozdawa? wszystkim dzieciom s?odko?ci.

Tekst: Monika Piekarz
Fot. Anna M. K?dzior