Z wizyt? w rad?owskiej bibliotece

Å›roda, 02 grudnia 2015 12:28
Z wizyt? w rad?owskiej biblioteceNiezwykle pouczaj?cy okaza? si? wyjazd klas starszych IV – VI uczniów Niepublicznej Szko?y Podstawowej w Niwce do biblioteki mieszcz?cej si? w centrum Rad?owa. Pi?tkowe przedpo?udnie obfitowa?o w niezwykle ciep?? i przyjazn? atmosfer? przede wszystkim za spraw? organizatorów: Zbigniewa Marcinkowskiego i Katarzyny Baran. Liczne konkursy z nagrodami, nauka piosenki o warto?ciach ksi??ek czy przybli?enie zasad funkcjonowania i rozmieszczenia zbiorów biblioteki – to tylko najwa?niejsze, a zarazem najciekawsze punkty wizyty. Nasi uczniowie mieli okazj? nie tylko podziwia? liczne i warto?ciowe ksi??kowe ekspozycje, ale równie? pos?ucha? o ciekawych kulturalnych wydarzeniach organizowanych w rad?owskiej bibliotece. Wa?nym i godnym zauwa?enia jest fakt, ?e miejska biblioteka mie?ci si? w ?cis?ej czo?ówce najlepszych bibliotek w Polsce – co oczywi?cie nie usz?o uwadze naszym uczniom wnikliwie obserwuj?cym wyposa?enie placówki. Nasz? niecodzienn? wizyt? zwie?czy?a degustacja pysznych pierników, jak równie? mo?liwo?? nie tylko wypo?yczenia interesuj?cych nas ksi??ek, ale i za?o?enia karty bibliotecznej gwarantuj?cej posiadanie – cho? na chwil? – wielu ksi??kowych pozycji rozwijaj?cej nasz? wyobra?ni?.
Tekst Karolina Jasek, fot. Zb.M.