H(ej!)T TO S?ABO??

piÄ…tek, 20 listopada 2015 14:00
H(ej!)T TO S?ABO??

H(ej!)T TO S?ABO??- Kampania profilaktyczna z zakresu przeciwdzia?ania przemocy rówie?niczej, mowie nienawi?ci oraz ?amaniu praw dziecka

Na terenie Gminy Rad?ów ruszy?a w?a?nie kampania profilaktyczna "H(ej!) to s?abo??", któr? swoim honorowym patronatem obj?? Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Inicjatorem kampanii jest Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w Rad?owie, a wspó?organizatorem Zespó? Szkó? w Rad?owie.

W celu zapewnienia kompleksowo?ci podejmowanych dzia?a? kampani? oparto na trzech strategiach profilaktyki spo?ecznej: informacyjnej, edukacyjnej oraz alternatywnej.

G?ówne za?o?enia kampanii to podniesienie poziomu wiedzy uczniów z zakresu przemocy rówie?niczej, w tym jej destrukcyjnego wp?ywu na indywidualne oraz spo?eczne funkcjonowanie osób ni? dotkni?tych, a tak?e wzbudzenie w?ród nich zainteresowania tematyk? praw dziecka, ze szczególnym uwzgl?dnieniem prawa do równo?ci, ochrony przed przemoc?, to?samo?ci.

Kampania zak?ada m.in. udzia? uczniów w zaj?ciach edukacyjnych opartych na czterech modu?ach:

1. POZNAJ SWOJE PRAWA! - b?d? bezpieczny!

2. CZY TO JU? PRZEMOC? - powiedz stop!

3. PRZEMOC RÓWIE?NICZA - reaguj!

4. NIE JESTE? SAM! - szukaj pomocy!

Serdecznie zapraszamy do wspó?pracy tak?e pozosta?e szko?y z terenu Gminy Rad?ów. W celu uzyskania szczegó?owych informacji oraz otrzymania specjalnie przygotowanych materia?ów dydaktycznych i promocyjnych (nieodp?atnie),  zapraszamy do kontaktu z kierownikiem SPWD w Rad?owie mgr Edyt? Ko?uch

www.placowka.amos.org.pl

tel. +48 533 727 323