wtorek, 18 stycznia 2011 21:53

W zwi?zku z mo?liwo?ci? powstania na terenie gminy Rad?ów podtopie? w okresie wiosennych roztopów zwracam si? do mieszka?ców wszystkich miejscowo?ci o niezw?oczne i bezwzgl?dne oczyszczenie i udro?nienie rowów melioracyjnych, które przebiegaj? przez prywatne dzia?ki, a których niedro?no?? jest g?ówn? przyczyn? powstawania lokalnych podtopie?. Czyszcz?c rowy, nale?y zwróci? szczególn? uwag? na stan przepustów i w razie stwierdzenia, ?e s? niedro?ne – nale?y je wyczy?ci? w pierwszej kolejno?ci. Udro?nienie i wyczyszczenie rowów cz?sto wi??e si? z wyci?ciem rosn?cych w nich drzew i krzewów. Informuj?, ?e bez zezwolenia mo?na wycina? wszystkie gatunki drzew i krzewów, których wiek nie przekracza 10 lat oraz drzewa owocowe. Na usuni?cie drzew i krzewów, których wiek przekracza 10 lat, zainteresowani winni uzyska? zgod? Burmistrza na ich wyci?cie. W tym celu nale?y w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie z?o?y? odpowiedni wniosek. Do wniosku nale?y do??czy? dokument potwierdzaj?cy prawo w?asno?ci do gruntu, na którym rosn? drzewa lub krzewy.

Burmistrz Rad?owa
Zbigniew M?czka