Sportowa Gmina

stat4u

PDF Drukuj Email
   poniedziaÅ‚ek, 08 lipca 2013 07:01

Turniej tenisaDnia  3 lipca 2013 roku odby? si? turniej tenisa ziemnego w ramach realizacji projektu „?yjmy na sportowo”.  Turniej singlowy podzielono na dwie grupy: ch?opcy i dziewcz?ta. W tym dniu nie mia? sobie równych Dawid Musia?, który wygra? ze swoimi wszystkimi przeciwnikami i zdoby?  1 miejsce jak na króla tenisa przysta?o . Dawid  popisa? si? znakomitym serwisem oraz doskona?? gr? techniczn? i ze spokojem wygrywa? swoje mecze w dwóch setach.
Nowym odkryciem tego sezonu okaza? si? Mateusz Cichy, który zaj?? 2 miejsce w ca?ym turnieju. Mateusz zaimponowa? swoim skupieniem i determinacj? w meczu z Dawidem Nowakiem. Po d?ugim 3 - setowym pojedynku triumfowa? Mateusz. Dawid Nowak uplasowa? si? w trójce najlepszych tenisistów tego turnieju.
Bardzo ciekaw? rywalizacj? stoczy?y dziewcz?ta, które w swojej drabince musia?y wygra? kilka spotka? by doj?? do wymarzonego 1 miejsca. Sk?ad dziewcz?t w turnieju to: Dagmara Grabowska, Izabela ?led?, Klaudia Klich, Patrycja Kupisz, Gabriela Kupisz oraz siostry Lechowicz Paulina i Justyna. Pozytywnym zaskoczeniem tego turnieju by?y Patrycja Kupisz oraz Klaudia Klich, których returny by?y tak piorunuj?ce, ?e przeciwniczki nie mia?y szans ich odebra?.  Patrycja o III miejsce stoczy?a mecz z Gabriel? Kupisz wygrywaj?c 7:6, 6:4. Najwi?ksze emocje przyniós? nam mecz fina?owy sióstr Lechowicz Justyny i Pauliny niczym siostry Williams lub Radwa?skie. Siostry Lechowicz posiadaj? ogromne predyspozycje koordynacyjne  oraz motoryczne. Pojedynek by? bardzo wyrównany pierwszego seta wygra?a Justyna wynikiem 6:3, nast?pnego natomiast Paulina ( 6:4) trzeci set pokaza?, która z sióstr zostawi?a rezerwy swojej wytrzyma?o?ci i okaza?a si? ni? Justyna wygrywaj?c ca?y mecz 6:3, 4:6, 6:4. Mo?emy tylko pogratulowa? rodzicom tak zdolnych pociech, które dopiero rozpoczynaj? swoj? przygod? z tenisem. Ich zaanga?owanie i determinacja w d??eniu do celu prowadzi do coraz lepszych wyników.