Dop?aty do materia?u siewnego

czwartek, 31 maja 2012 13:22

ARR Do 25 czerwca br. mo?na sk?ada? wnioski o ” Dop?at? do materia?u siewnego” w Agencji Rynku Rolnego.

Jeszcze tylko do 25 czerwca 2012 r. mo?na ubiega? si? o przyznanie dop?aty z tytu?u zu?ytego do siewu lub sadzenia materia?u siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany maj?cej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Dop?aty s? udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materia?em siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2011r. do 15 czerwca 2012r., z zachowaniem minimalnych norm wysiewu dla ka?dego gatunku ro?liny uprawnej.

Stawki dop?at do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materia?em siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany okre?la Rozporz?dzenie Rady Ministrów.

O dop?aty mog? ubiega? si? producenci rolni (w rozumieniu ustawy z 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie p?atno?ci), którzy zu?yj? do siewu lub sadzenia materia? siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Producent rolny, aby ubiega? si? o dop?at? powinien posiada?, dzia?ki rolne, na których uprawiane s? gatunki ro?lin obj?te dop?atami o ??cznej powierzchni nie mniejszej ni? 1 ha, a powierzchnia dzia?ki rolnej obsianej/obsadzonej materia?em siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany nie mo?e by? mniejsza ni? 0,10 ha.

Na fakturze zakupu winny znale?? si? informacje o materiale siewnym: nazwa gatunku i odmiany, kategoria lub stopie? kwalifikacji, numer partii materia?u siewnego oraz data sprzeda?y.

w 2012 r.
– s? opublikowane na stronie internetowej ARR www.arr.gov.pl.

Wszelkie informacje dotycz?ce ww. mechanizmu mo?na uzyska? w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Krakowie, przy ul. Mogilskiej 104, 31-546 Kraków lub pod numerami telefonów: 12/424-09-51,12/424-09-62.

Serdecznie zapraszamy Producentów Rolnych do skorzystania z tej formy dofinansowania!!!