Å›roda, 16 grudnia 2015 12:25
Wieczór Ewangelizacyjny"12 grudnia 2015 roku zespó? muzyczny Bethesda sk?adaj?cy si? z kleryków Wy?szego Seminarium Duchownego w Tarnowie i reprezentanci Ogniska Misyjnego dzia?aj?cego w tym?e Seminarium, przeprowadzili wieczór ewangelizacyjny w Biskupicach Rad?owskich. W programie by?y pie?ni uwielbienia , ?wiadectwa osób, które w minione wakacje by?y w Afryce (Kamerun i Republika Konga) na tzw. Sta?ach misyjnych. Zosta?y tak?e zaprezentowane przez nich dwa filmy dokumentalne przedstawiaj?ce ?ycie i religijno?? ludzi w Kamerunie i Peru (...) Ksi?dz Stanis?aw Wojdak, ojciec duchowny tarnowskiego seminarium oraz dwóch kleryków przedstawi?o dzia?alno?? Ogniska Misyjnego, którego s? cz?onkami (...) Ich misyjne zaanga?owanie jest tak?e odpowiedzi? na wezwanie papie?a Franciszka, który mówi, aby wyj?? na peryferie ?wiata i dawa? ?wiadectwo o Jezusie Chrystusie. Klerycy i ksi??a Wy?szego Seminarium Duchownego w Tarnowie ju? od 2008 r. w czasie wakacji udaj? si? na trzy kontynenty: Afryka, Azja i Ameryka Po?udniowa, by uczy? si? ewangelizowa? ludzi ró?nych kultur i j?zyków. Do tej pory odwiedzili osiem pa?stw: Kazachstan, Kamerun, Republik? Konga, Czad, RCA, Ekwador, Boliwi? i Peru(...) Owocem duchowym sta?y jest pog??biona ?wiadomo?? misyjna uczestników, rozpalony zapa? misyjny w ich sercach, a u niektórych pragnienie pracy misyjnej po ?wi?ceniach kap?a?skich. Od czasu do czasu uczestnicy sta?ów prowadz? animacj? misyjn? w ró?nych cz??ciach naszej diecezji, pisz? artyku?y do misyjnych czasopism oraz coraz pe?niej w??czaj? si? w dzia?alno?? misyjn? w naszej diecezji. Jednym z takich wydarze? by?o spotkanie z mieszka?cami Biskupic Rad?owskich(...)".
Tekst: Ks. SW
Fot. Anna M. K?dzior