Wystawy malarstwa Kazimierza D?alaka

wtorek, 15 grudnia 2015 10:24

Wystawy malarstwa Kazimierza D?alakaW radowskiej bibliotece otwarto wystaw? malarstwa znanego w ?rodowisku pedagoga i wytrawnego twórcy Kazimierza D?alaka. W?ród barwnej kolekcji obrazów, akwarel i grafik wiele z nich, motywami nawi?zuje do wa?nych miejsc ziemi rad?owskiej. Zwiedzaj?cy mog? podziwia? te?  „Motywy rad?owskie – tryptyk (akwarela)” – dzie?o ??cz?ce artystycznie najciekawsze miejsca gminy. Miejsk? wystaw? b?dzie mo?na zwiedza?, a nawet kupi? obrazy, do po?owy stycznia przysz?ego roku. Kazimierz D?alak, to artysta malarz, dyplomowany nauczyciel o szerokiej palecie zainteresowa?. W ci?gu kilkudziesi?ciu  lat swojej dzia?alno?ci uczestniczy? w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granic?. Jest laureatem wielu nagród i wyró?nie? w konkursach plastycznych.  Jego prace znajduj? si? w zbiorach muzealnych, instytucjach kultury, w polskiej kolekcji watyka?skiej oraz w kolekcjach prywatnych w kraju  i za granic?. Za dzia?alno?? artystyczn?, dydaktyczn? i wychowawcz? odznaczony zosta?  Medalem Komisji Narodowej i Srebrnym Krzy?em Zas?ugi Prezydenta RP.