Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Powstanie „Pojezierze Tarnowskie”?

czwartek, 14 stycznia 2016

Pojezierze Tarnowskie - są jeziora i stawy, jest pomysł i konkretny projekt

„Pojezierze Tarnowskie” –  to już oficjalna nazwa projektu, w ramach którego jeziora i stawy pożwirowe w regionie tarnowskim mają się „przyczynić do rozwoju przemysłów czasu wolnego – tworzenia miejsc pracy i wypoczynku dla lokalnych społeczności i turystów”. W Borzęcinie odbyła konferencja z udziałem pomysłodawców i samorządów zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

W ramach projektu powstałyby m.in.: Wodny Park Kulturowy w Borzęcinie i Dołędze (gm. Szczurowa), Zagłębie Różnorodności w Wierzchosławicach i Łętowicach (gm. Wierzchosławice) oraz w Radłowie, Wodny Park Adrenaliny w Podlesiu Dębowym (gm. Żabno), Radgoszczy oraz Starych Żukowicach (gm. Lisia Góra).

Anna Ostręga
Anna Ostręga

– „Pojezierze Tarnowskie” obejmuje trzy powiaty: tarnowski, dąbrowski i brzeski. Do projektu zgłoszonych zostało 18 zbiorników. Zakładamy, że mogą być dołączane kolejne zbiorniki, po spełnieniu określonych kryteriów dotyczących ich zagospodarowania – mówi Anna Ostręga  z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, koordynatorka projektu.

– Mamy blisko 200 hektarów akwenów pożwirowych na terenie gminy. Zależy nam bardzo na ich zagospodarowaniu. W ślad za tym pojawi się więcej turystów, a nasza gmina zyska nowe miejsca pracy – podkreśla Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Jednym z pierwszych pomysłodawców wykorzystywania na potrzeby turystyki zbiorników, z których wydobywa się kruszywa był Radłów.

Zbigniew Mączka
Zbigniew Mączka (z lewej)

– Dziś nad zalewem w Radłowie wypoczywają w sezonie tłumy mieszkańców Tarnowa, Brzeska, Bochni i nawet Krakowa. Jest tu jeszcze sporo do zrobienia, a w planach mamy odwierty geotermalne i utworzenie hotelu Spa z wodami leczniczymi – mówi Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa.

To wszystko plany lokalnych samorządów i koordynatora projektu. Aby je zrealizować projekt „Wykorzystanie zasobów przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego dla wykreowania markowego produktu turystycznego – POJEZIERZE TARNOWSKIE” musi zyskać pozytywne opinie, aby przejść do oceny formalnej i ostatecznej akceptacji.

Stanisław Sorys
Stanisław Sorys

W lutym br. zostanie złożona do Urzędu Marszałkowskiego zaktualizowana Karta Projektu. – Projekt jest ciekawy i widzę, że wiele osób i instytucji zaangażowało się w jego przygotowanie. To dobrze rokuje przed oceną – podkreślał w Borzęcinie Stanisław Sorys, wicemarszałek Małopolski.

Jeśli projekt przejdzie procedury konkursowe i zostanie zaakceptowany do realizacji, pierwsze prace nad „Pojezierzem Tarnowskim” ruszą w 2017 r.

Skan deklaracji strona 1
Skan deklaracji strona 2

 

Źródło: tarnow.in

Fotorelacja: Artur Gawle

Koncepcji rewitalizacji dla radłowskiego zbiornika

Opis

Kategorie spraw urzędowych

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.