www.gminaradlow.pl

Gminny Dzień Kobiet

PDF Drukuj Email
   poniedziałek, 10 marca 2014 10:56

WalentynkiBISKUPICE RADŁOWSKIE. 8 marca do miejscowego domu kultury zaproszono panie z terenu gminy na artystyczny wieczór z myślą o ich święcie. Starannie przygotowano salę, by stworzyć paniom miły klimat spotkania. Dla przybyłych kobiet wystąpił z humorystycznym programem lokalny zespół „Promyczki nadziei”, duet Monika Kuta i Bartłomiej Szułakiewicz, Krzysztof Tyrcha oraz uzdolniona muzycznie Sabina Rojek z Francji, która na krótko przyjechała  w odwiedziny do dziadków w Przybysławicach.

Tego wieczoru, oprócz życzeń i odświętnych słów, obdarowano panie specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi kwiatami, które wręczył dyr. Gminnego Centrum Kultury Tadeusz Adamski. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia przez burmistrza Zbigniewa Mączkę, lokalnej animatorki kultury Stanisławy Tracz. - Mam dziś wyjątkową sposobność, aby wyrazić wdzięczność Pani i wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionych lat przyczynili się do spontanicznego tworzenia kultury w Biskupicach Radłowskich. Serdecznie gratuluję pięknych osiągnięć artystycznych oraz wiernych i wciąż przybywających słuchaczy. Dziękuję za pracę i artystyczne wzruszenia dostarczane przez założony i prowadzony przez Panią zespół „Promyczki nadziei”.

Życzę dalszych sukcesów  w pracy na najbliższą – wierzę, że pomyślną – przyszłość w kontynuowaniu lokalnej tradycji oraz szlachetnych inicjatyw kulturalnych do których niewątpliwie należy Pani, wieloletnia, działalność artystyczna – napisał w okolicznościowym adresie burmistrz Z. Mączka.

Lokalne obchody Dnia Kobiet, to nie tylko odświętne uszanowania pań, ale również okazja do wielopokoleniowego spotkania, przyjemnego spędzenia czas i niekończących się rozmów.

 

 

Kalendarium


12 marca (czwartek) 2015, godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie. Wieczór poetycko-muzyczny dla pań i nie tylko… Wstęp wolny.


19 marca (czwartek) 2015 r. godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie. „Radłowski Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Goście spotkania: dr Maria Żychowska, autorka długo oczekiwanej publikacji „Represje komunistyczne w Tarnowskiem 1945-1956”, T. 2 oraz recenzent książki dr hab. Filip Musiał z krakowskiego oddziału IPN. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki po promocyjnej cenie. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Rita Jurkow. Wstęp wolny.

 

Rozbudowa i przebudowa

Urząd Miejski w Radłowie
ul. Kolejowa 7
, 33-130 Radłów

NIP       873-10-01-716
REGON  000545656

Telefony:
14 678 - 20 - 44
14 678 - 20 - 73

Fax:
14 678 - 28 - 18

Polecamy

6 latki

Utraciłeś dokumenty?

Polecamy

Narodowe Siły RezerwoweRadłów.TV

Polecamy

Punkt przyjęć elektroodpadów