www.gminaradlow.pl

Gminny Dzień Kobiet

PDF Drukuj Email
   poniedziałek, 10 marca 2014 10:56

WalentynkiBISKUPICE RADŁOWSKIE. 8 marca do miejscowego domu kultury zaproszono panie z terenu gminy na artystyczny wieczór z myślą o ich święcie. Starannie przygotowano salę, by stworzyć paniom miły klimat spotkania. Dla przybyłych kobiet wystąpił z humorystycznym programem lokalny zespół „Promyczki nadziei”, duet Monika Kuta i Bartłomiej Szułakiewicz, Krzysztof Tyrcha oraz uzdolniona muzycznie Sabina Rojek z Francji, która na krótko przyjechała  w odwiedziny do dziadków w Przybysławicach.

Tego wieczoru, oprócz życzeń i odświętnych słów, obdarowano panie specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi kwiatami, które wręczył dyr. Gminnego Centrum Kultury Tadeusz Adamski. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia przez burmistrza Zbigniewa Mączkę, lokalnej animatorki kultury Stanisławy Tracz. - Mam dziś wyjątkową sposobność, aby wyrazić wdzięczność Pani i wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionych lat przyczynili się do spontanicznego tworzenia kultury w Biskupicach Radłowskich. Serdecznie gratuluję pięknych osiągnięć artystycznych oraz wiernych i wciąż przybywających słuchaczy. Dziękuję za pracę i artystyczne wzruszenia dostarczane przez założony i prowadzony przez Panią zespół „Promyczki nadziei”.

Życzę dalszych sukcesów  w pracy na najbliższą – wierzę, że pomyślną – przyszłość w kontynuowaniu lokalnej tradycji oraz szlachetnych inicjatyw kulturalnych do których niewątpliwie należy Pani, wieloletnia, działalność artystyczna – napisał w okolicznościowym adresie burmistrz Z. Mączka.

Lokalne obchody Dnia Kobiet, to nie tylko odświętne uszanowania pań, ale również okazja do wielopokoleniowego spotkania, przyjemnego spędzenia czas i niekończących się rozmów.

 

 

Kalendarium

20.09.2014 r., godz. 17.00 - Dom Kultury w Biskupicach Radłowskich. Finałowe przedstawienie „Orkiestra dęta” dziecięco-młodzieżowej grupy teatralnej z Biskupic R. prowadzonej  przez aktora Krzysztofa Falkowskiego z Krakowa oraz jego autorski show. Wstęp wolny.

24.09.2014, godz. 11.00 – Dom Kultury w Biskupicach Radłowskich. Spotkanie młodzieży szkolnej z Danielem Kopaczem - autorem wystawy „Ptaki ziemi radłowskiej” oraz współautorem albumu o radłowskiej gminie. Wstęp wolny.

25.09.2014 - Radłowska Międzynarodowa Jesień Literacka – Publiczne Gimnazjum w Zabawie, godz. 11.00. Goście spotkania: Stefan Jurkowski - polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz z Warszawy i słynny solista z Filharmonii Lwowskiej Oliinyk Mykhailo. Wstęp wolny.

26.09.2014., godz. 17.00 – Dom Kultury w Wał-Rudzie. Otwarcie Filii bibliotecznej oraz koncert radłowskiego chóru „Gaudete”. Wstęp wolny.

10.10.2014 -  Koncert poetycko-muzyczny promujący najnowszą książkę „Borzęcin. Poezja i proza Józefa Barana”. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Beata Paluch - aktorka Teatru Starego w Krakowie. Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 12.00.
I Światowy Zjazd Radłowian

I Światowy Zjazd Radłowian

Rozbudowa i przebudowa

Urząd Miejski w Radłowie
ul. Kolejowa 7
, 33-130 Radłów

NIP       873-10-01-716
REGON  000545656

Telefony:
14 678 - 20 - 44
14 678 - 20 - 73

Fax:
14 678 - 28 - 18

Polecamy

6 latki

Utraciłeś dokumenty?

Polecamy

Narodowe Siły RezerwoweRadłów.TV

Polecamy

Punkt przyjęć elektroodpadów