www.gminaradlow.pl

Gminny Dzień Kobiet

poniedziałek, 10 marca 2014 10:56

WalentynkiBISKUPICE RADŁOWSKIE. 8 marca do miejscowego domu kultury zaproszono panie z terenu gminy na artystyczny wieczór z myślą o ich święcie. Starannie przygotowano salę, by stworzyć paniom miły klimat spotkania. Dla przybyłych kobiet wystąpił z humorystycznym programem lokalny zespół „Promyczki nadziei”, duet Monika Kuta i Bartłomiej Szułakiewicz, Krzysztof Tyrcha oraz uzdolniona muzycznie Sabina Rojek z Francji, która na krótko przyjechała  w odwiedziny do dziadków w Przybysławicach.

Tego wieczoru, oprócz życzeń i odświętnych słów, obdarowano panie specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi kwiatami, które wręczył dyr. Gminnego Centrum Kultury Tadeusz Adamski. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia przez burmistrza Zbigniewa Mączkę, lokalnej animatorki kultury Stanisławy Tracz. - Mam dziś wyjątkową sposobność, aby wyrazić wdzięczność Pani i wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionych lat przyczynili się do spontanicznego tworzenia kultury w Biskupicach Radłowskich. Serdecznie gratuluję pięknych osiągnięć artystycznych oraz wiernych i wciąż przybywających słuchaczy. Dziękuję za pracę i artystyczne wzruszenia dostarczane przez założony i prowadzony przez Panią zespół „Promyczki nadziei”.

Życzę dalszych sukcesów  w pracy na najbliższą – wierzę, że pomyślną – przyszłość w kontynuowaniu lokalnej tradycji oraz szlachetnych inicjatyw kulturalnych do których niewątpliwie należy Pani, wieloletnia, działalność artystyczna – napisał w okolicznościowym adresie burmistrz Z. Mączka.

Lokalne obchody Dnia Kobiet, to nie tylko odświętne uszanowania pań, ale również okazja do wielopokoleniowego spotkania, przyjemnego spędzenia czas i niekończących się rozmów.

24.08.2014 - GMINNE ŚWIĘTO CHLEBA, RADŁOWSKI TURNIEJ MILITARII

24.08.2014 - Jubileusz 45-lecia kapłaństwa dra Jana Adriana Laty z Biskupic Radłowskich. Okolicznościowa msza święta odbędzie się w miejscowym kościele parafialnym pw. NMP Częstochowskiej o godz. 11.00. Podczas jubileuszu wystąpi radłowski chór Gaudete oraz młodzieżowa kapela ludowa z GCKiC w Radłowie pod kier. Tadeusza Patulskiego.

6.09.2014. Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dom Kultury – Biblioteka w Wał-Rudzie, godz. 12.00.

07.09.2014 - BITWA O MOST 1939

25.09.2014 - Radłowska Międzynarodowa Jesień Literacka - Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie, godz. 11.00. Goście spotkania: Stefan Jurkowski - polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz z Warszawy i węgierski poeta, pisarz, tłumacz Céza Cséby. Spotkaniu towarzyszyć będzie kameralna muzyka.

10.10.2014 -  Koncert poetycko-muzyczny promujący najnowszą książkę „Borzęcin. Poezja i proza Józefa Barana”. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Beata Paluch - aktorka Teatru Starego w Krakowie. Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 12.00.

I Światowy Zjazd Radłowian

Rozbudowa i przebudowa