Filmy

 

Galeria

 

Najnowsze Radło

Sportowa Gmina

stat4u

www.gminaradlow.pl

Pan kotek był chory i… leżał w łóżeczku

PDF Drukuj Email
   piątek, 28 lutego 2014 19:27

Pan kotekSłowami wiersza Stanisława Jachowicza rozpoczęło się spotkanie w radłowskiej bibliotece publicznej z grupą zuchów z miejskiego przedszkola. Celem spotkania była promocja aktywności ruchowej i zdrowego się odżywiania.

Jak na co dzień należy dbać o zdrowie dzieci dobrze wiedzą, dlatego nie miały żadnych trudności w rozwiązywaniu zagadek związanych z tematem zdrowego się odżywiania i aktywności ruchowej. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach. Dzieci dowiedziały się ponadto, że w bibliotece czeka na nich wiele ciekawych książek związanych tematycznie ze zdrowiem, właściwym się odżywianiem i uprawianiem sportu. W nagrodę za aktywność i piękną zabawę, dzieci zostały odznaczone medalami przez panią Renatę Pochroń. Bibliotekarze natomiast poczęstowali dzieci zdrowym sokiem ze świeżych pomarańczy. Piosenką „Olimpiada w Jarzynowie” zakończyło się, to miłe i pożyteczne spotkanie z przedszkolakami.

Poprzez tego typu spotkania dzieci kojarzą bibliotekę jako miejsce przyjazne do którego chętnie powracają. Działania w formie zabawowo-rozrywkowej mają też na celu popularyzowanie książki i aktywniejsze z nią obcowanie.

 

 

Kalendarium

29 marca, godz. 17:00 - Kościół św. Jana Chrzciciela w Radłowie, Koncert Pasyjny

29 marca, godz. 18.00
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej - spektakl teatralny pt. „Drogi, znakiem krzyża kreślone"

29 marca 2015 r., Radłów Rynek - Przedświąteczny Radłowski Kiermasz Rękodzieła Artystycznego związany z okresem Świąt Wielkanocnych


11 kwietnia (sobota), godz. 17.00
– Dom Kultury w Biskupicach Radłowskich. „Wielkanocne jajko”, spotkanie dla seniorów z terenu gminy Radłów, połączone z występem Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanie” z Woli Radłowskiej.

24 kwietnia (piątek), godz. 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie. Spotkanie z profesorem Franciszkiem Ziejką promujące najnowsze, autorskie wydane dzieła: „Przesłanie Jana Pawła II na XXI wiek” oraz  Jan Paweł II i polski świat akademicki”. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu dzieł po promocyjnej cenie oraz otrzymanie autorskiego wpisu. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Rozbudowa i przebudowa

Urząd Miejski w Radłowie
ul. Kolejowa 7
, 33-130 Radłów

NIP       873-10-01-716
REGON  000545656

Telefony:
14 678 - 20 - 44
14 678 - 20 - 73

Fax:
14 678 - 28 - 18

Polecamy

6 latki

Utraciłeś dokumenty?

Polecamy

Narodowe Siły RezerwoweRadłów.TV

Polecamy

Punkt przyjęć elektroodpadów