www.gminaradlow.pl

Pan kotek był chory i… leżał w łóżeczku

PDF Drukuj Email
   piątek, 28 lutego 2014 19:27

Pan kotekSłowami wiersza Stanisława Jachowicza rozpoczęło się spotkanie w radłowskiej bibliotece publicznej z grupą zuchów z miejskiego przedszkola. Celem spotkania była promocja aktywności ruchowej i zdrowego się odżywiania.

Jak na co dzień należy dbać o zdrowie dzieci dobrze wiedzą, dlatego nie miały żadnych trudności w rozwiązywaniu zagadek związanych z tematem zdrowego się odżywiania i aktywności ruchowej. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach. Dzieci dowiedziały się ponadto, że w bibliotece czeka na nich wiele ciekawych książek związanych tematycznie ze zdrowiem, właściwym się odżywianiem i uprawianiem sportu. W nagrodę za aktywność i piękną zabawę, dzieci zostały odznaczone medalami przez panią Renatę Pochroń. Bibliotekarze natomiast poczęstowali dzieci zdrowym sokiem ze świeżych pomarańczy. Piosenką „Olimpiada w Jarzynowie” zakończyło się, to miłe i pożyteczne spotkanie z przedszkolakami.

Poprzez tego typu spotkania dzieci kojarzą bibliotekę jako miejsce przyjazne do którego chętnie powracają. Działania w formie zabawowo-rozrywkowej mają też na celu popularyzowanie książki i aktywniejsze z nią obcowanie.

 

 

Kalendarium


12 marca (czwartek) 2015, godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie. Wieczór poetycko-muzyczny dla pań i nie tylko… Wstęp wolny.


19 marca (czwartek) 2015 r. godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie. „Radłowski Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Goście spotkania: dr Maria Żychowska, autorka długo oczekiwanej publikacji „Represje komunistyczne w Tarnowskiem 1945-1956”, T. 2 oraz recenzent książki dr hab. Filip Musiał z krakowskiego oddziału IPN. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki po promocyjnej cenie. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Rita Jurkow. Wstęp wolny.

 

Rozbudowa i przebudowa

Urząd Miejski w Radłowie
ul. Kolejowa 7
, 33-130 Radłów

NIP       873-10-01-716
REGON  000545656

Telefony:
14 678 - 20 - 44
14 678 - 20 - 73

Fax:
14 678 - 28 - 18

Polecamy

6 latki

Utraciłeś dokumenty?

Polecamy

Narodowe Siły RezerwoweRadłów.TV

Polecamy

Punkt przyjęć elektroodpadów