www.gminaradlow.pl

Pan kotek był chory i… leżał w łóżeczku

PDF Drukuj Email
   piątek, 28 lutego 2014 19:27

Pan kotekSłowami wiersza Stanisława Jachowicza rozpoczęło się spotkanie w radłowskiej bibliotece publicznej z grupą zuchów z miejskiego przedszkola. Celem spotkania była promocja aktywności ruchowej i zdrowego się odżywiania.

Jak na co dzień należy dbać o zdrowie dzieci dobrze wiedzą, dlatego nie miały żadnych trudności w rozwiązywaniu zagadek związanych z tematem zdrowego się odżywiania i aktywności ruchowej. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach. Dzieci dowiedziały się ponadto, że w bibliotece czeka na nich wiele ciekawych książek związanych tematycznie ze zdrowiem, właściwym się odżywianiem i uprawianiem sportu. W nagrodę za aktywność i piękną zabawę, dzieci zostały odznaczone medalami przez panią Renatę Pochroń. Bibliotekarze natomiast poczęstowali dzieci zdrowym sokiem ze świeżych pomarańczy. Piosenką „Olimpiada w Jarzynowie” zakończyło się, to miłe i pożyteczne spotkanie z przedszkolakami.

Poprzez tego typu spotkania dzieci kojarzą bibliotekę jako miejsce przyjazne do którego chętnie powracają. Działania w formie zabawowo-rozrywkowej mają też na celu popularyzowanie książki i aktywniejsze z nią obcowanie.

 

 

Kalendarium

6.09.2014. Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dom Kultury – Biblioteka w Wał-Rudzie, godz. 12.00.


07.09.2014 - BITWA O MOST 1939


25.09.2014 - Radłowska Międzynarodowa Jesień Literacka - Miejska Biblioteka Publiczna w Radłowie, godz. 11.00. Goście spotkania: Stefan Jurkowski - polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz z Warszawy i węgierski poeta, pisarz, tłumacz Céza Cséby. Spotkaniu towarzyszyć będzie kameralna muzyka.


10.10.2014 -  Koncert poetycko-muzyczny promujący najnowszą książkę „Borzęcin. Poezja i proza Józefa Barana”. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Beata Paluch - aktorka Teatru Starego w Krakowie. Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 12.00.

I Światowy Zjazd Radłowian

I Światowy Zjazd Radłowian

Rozbudowa i przebudowa

Urząd Miejski w Radłowie
ul. Kolejowa 7
, 33-130 Radłów

NIP       873-10-01-716
REGON  000545656

Telefony:
14 678 - 20 - 44
14 678 - 20 - 73

Fax:
14 678 - 28 - 18

Polecamy

6 latki

Utraciłeś dokumenty?

Polecamy

Narodowe Siły RezerwoweRadłów.TV

Polecamy

Punkt przyjęć elektroodpadów